Uredništvo    27. april 2016
Liga prvkaov, polfinale, prva tekma

Atletico pred vrati raja

Jan Oblak je na dobri poti, da postane tretji Slovenec v finalu Lige prvakov. Atletico je z junaško predstavo in velemojstrskim zadetkom Saula Nigueza z 1:0 premagal Bayern iz Munchna.
Mišković odgovarja Keku
Štadion: Vicente Calderon, Gledalcev: 54000, Sodnik: Mark Clattenburg (ANG)
Atletico Madrid: Jan Oblak, Luis Filipe, Stefan Savić, Jose Gimenez, Saul Niguez (od 85. Thomas), Augusto Fernández, Koke, Gabi, Juanfran, Fernando Torres, Antoine Griezmann.
Trener: Diego Pablo Simeone
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Philipp Lahm, David Alaba, Javi Martinez, Xabi Alonso, Thiago Alcantara (od 70. Thomas Müller), Arturo Vidal, Douglas Costa, Juan Bernat (od 77. Mehdi Benatia), Kingsley Coman (od 64. Franck Ribery), Robert Lewandowski.
Trener: Carlo Ancelotti
Po včerajšnji uspavanki na Etihadu smo danes na stadionu Vicente Calderon doživeli veliko bolj adrenalinski večer. Vroči madridski stadion je dočakal točno takšno tekmo kot smo jo pričakovali – napeto, nepredvidljivo in zaradi različnih slogov obeh ekip zelo kontrastno.

Atletico je v prvem polčasu igral odlično in v marsičem ponovil sijajno predstavo s povratne tekme četrtfinala proti Barceloni. Los Colchoneros so zelo agresivno krenili v tekmo in visoko motili organizacijo napada Bayerna, prvič pa se ja zakuhalo že v osmi minuti, ko je Fernando Torres meril v krajši kot Manuela Neuerja. Dve minuti kasneje je sledil fantastičen zadetek mladega Atleticovega zvezdnika Saula Nigueza, ki je nocoj še utrdil svoj sloves enega najbolj vznemirljivih mladih vezistov v evropskem nogometu. Niguez je s sijajnim samostojnim prodorom iz igre vrgel Xabija Alonsa in nato še Davida Alabo ter z izredno preciznim strelom matiral še nemočnega Neuerja. Bayern je po prejetem golu skušal hitro vrniti udarec, a je dve minuti kasneje po poizkusu Artura Vidala Jose Gimenez žogo izbil tik pred golovo črto. V 25. minuti je z desne strani Jana Oblaka skušal presenetiti Douglas Costa, ki je zadel zunanji del mreže, naslednja velika priložnost pa je pripadla Atleticu in sicer v 30. minuti tekme, ko je obrambi Bayerna ušel Antoine Griezmann, ki pa v zaključku ni uspel premagati Neuerja. Dve minuti pred koncem polčasa se je Atleticu ponudila še ena priložnost, a Saul in Koke žoge nista uspela spraviti v mrežo.

V drugem polčasu se je v prvem delu neprepoznavni Bayern predramil. Bavarci so povsem prevzeli pobudo, v obdobju med 54. in 56. minuto pa najbrž izgubili tekmo, saj so si v tem času priigrali dve zares izjemni priložnosti. Najprej je z več kot 30 metrov David Alaba s fantastičnim strelom  zadel prečko, kmalu zatem pa se je po kotu Javi Martinez sam znašel pred Oblakom, a je meril le v naročje našega reprezentančnega vratarja. V 71. minuti je Bayernov protinapad s strelom čez gol slabo zaključil Douglas, nato pa je vnovič svoje delo opravil nocoj sijajni Oblak, ki je zaustavil še poskus Vidala. V 75. minuti bi se Bayern kmalu  znašel v zares globokih težavah. Atletico je ves polčas čakal na pravi protinapad in ga naposled po pobegu Griezmanna tudi dočakal. Francoski as je žogo podaljšal na desno stran do Torresa, slednji je preigral Alabo, a nato z zunanjim delom stopala zadel le vratnico. Žoga se je odbila na noge Kokeju, ki pa je meril premalo močno in natančno, zato Neuer ni imel večjih preglavic. Tik pred koncem tekme se je po dolgi podaji v kazenski prostor na pravem mestu znašel Medhi Benatia, ki pa z glavo ni uspel presenetiti Oblaka, nocoj enega od glavnih Atleticovih junakov.