Uredništvo    17. februar 2014
Premierni ligaški poraz Athletica na novem San Mamesu

Espanyol zadal prvega

Novi San Mames je zdržal pritisk Barcelone in Reala iz Madrida, na koncu pa ga je kot prvi osvojil Espanyol. Ta je Athleticu zadal prvi domači poraz na novem štadionu.
Real od Atletica želi 200 mili...
Nič ni večno, tudi San Mames je padel. Odkar je Athletic javnosti predstavil svoj novi štadion, v državnem prvenstvu na njem ni izgubil. Dokler Bilbaa ni obiskal Espanyol, ki je v nedeljo slavil odmevno zmago. Gostje iz Barcelone so slavili z 2:1, potem ko sta v polno merila Sergio Garcia v 6. minuti in Diego Colotto v 65. minuti. Vmes se je med strelce vpisal tudi Gurpegi, toda na koncu se je izkazalo, da je bil to le častni zadetek za domače, ki so v La Ligi tako le doživeli prvi domači poraz na novem San Mamesu.

Athletic je niz neporaženosti na domačih tleh začel 16. septembra lani, ko je s 3:2 premagal Celtoiz Viga. Do obiska Espanyola so Baski na domačih tleh premagali tudi Barcelono (1:0) in remizirali z Realom iz Madrida (1:1), na koncu pa je niz prekinil klub, ki je bil v očeh navijačev kakopak več kot premagljiv.