Uredništvo    26. november 2013
Liga prvakov, 5. krog

Wilshere potopil Marseille

Arsenal ostaja v dobrem položaju za preboj v osmino finala Lige prvakov. Na svojem Emiratesu je z izidom 2:0 premagal Marseille. Obakrat je zadel Wilshere.
Vedel sem, da Domžale znajo ig...
Štadion: Emirates, Gledalcev: 59912, Sodnik: Antonio Mateu (ŠPA)
Arsenal: Wojciech Szczesny, Nacho Monreal, Bacary Sagna, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Jack Wilshere (od 75. Theo Walcott), Mesut Özil (od 81. Mikel Arteta), Tomas Rosicky (od 76. Santiago Cazorla), Aaron Ramsey, Mathieu Flamini, Olivier Giroud.
Trener: Arsene Wenger
Marseille: Steve Mandanda, Nicolas N'Koulou, Jeremy Morel, Lucas Mendes, Kassim Abdallah, Mario Lemina (od 82. Benoit Cheyrou), Giannelli Imbula (od 58. Florian Thauvin), Alaixys Romao, Saber Khelifa, Jordan Ayew (od 57. Mathieu Valbuena), Andre-Pierre Gignac.
Trener: Rudi Garcia
Navijači Arsenala bi si težko želeli boljšega začetka tekme. Jack Wilshere je namreč zadel že po nekaj sekundah igre, po svojem samostojnem prodoru po desni strani. Mandanda na golu Marseillea je bil nemočen. Se je pa vratar gostov izkazal ob poizkusu Aarona Ramseya. Kljub temu bi Topničarji lahko povedli z 2:0, toda niso. Mesut Özil, najdražji nogometaš v zgodovini Arsenala, je namreč zastreljal enajstmetrovko.

Pritisk Arsenala je prinesel nov zadetek nekje na polovici drugega polčasa. V 65. minuti se je Özil oddolžil za zapravljeno najstrožjo kazen. Podal je Wilsheru, ki je zabil še svoj drugi zadetek nocoj in tako razrešil vprašanje zmagovalca tekme. Marseille je imel v drugem polčasu lepo priložnost po strelu Floriana Thauvina, ki je žogo poslal proti prazni mreži, a je situacijo razčistil rezervist Nacho Monreal

Z zmago Arsenal ostaja vodilni v skupini, vendar si še ni uspel zagotoviti preboja v osmino finala. Marseille ostaja prikovan na zadnje mesto, v letošnji sezoni ni osvojil niti točke.