Uredništvo    7. marec 2012
Arsene Wenger po tekmi Lige prvakov besen na sodnika iz Slovenije

Skomina, prekleta sramota!

Trener angleškega velikana Arsenala Arsene Wenger se ne strinja, da je Damir Skomina na tekmi proti AC Milanu svoje delo opravil dobro. Francoz naj bi s Slovencem tudi besedno obračunal po koncu.
Sploh ne vem, kaj se dogaja
Da Arsene Wenger ne mara preveč sodnikov, je že dobro znano dejstvo. Francoz po številnih tekmah, ki jih njegov Arsenal izgubi, krivdo najde tudi v tem, kako so svoje delo opravili sodniki. In tokrat po povratni tekmi osmine finala Lige prvakov proti AC Milanu ni bilo nič drugače. Njegov klub je sicer zmagal, a ne z dovolj visoko razliko, Wenger pa je po koncu obračuna nekaj ostrih besed namenil tudi slovenskemu delivcu pravice Damirju Skomini, ki je sicer po splošnem mnenju svoje delo opravil zelo dobro.

"Nisem zadovoljen s sodnikom. Moje mnenje je, da je na sredini igrišča dosodil absolutno preveč prekrškov. Vsakič, ko so se gostje znašli na tleh, jim je dosodil prosti strel. Nogometaši AC Milana so hitro dojeli, da bo temu tako in so to s pridom izkoriščali," je po tekmi v Londonu dejal Wenger, ki naj bi Skomino med drugim "lovil" v tunelu proti garderobam pod štadionom Emirates, hkrati pa naj bi mu zabrusil tudi sočno kletvico, ki se v angleškem jeziku začne s črko F. Nekako v smislu: "Skomina, prekleta sramota!"

Plačali davek za San Siro

Kljub vsemu je Wenger seveda ponosen na svoje varovance za to, kar so prikazali v drugih 90 minutah proti najboljšemu klubu z Apeninskega polotoka. "Dali smo vse od sebe. Seveda sem razočaran, toda hkrati zadovoljen, ker smo prikazali odlično predstavo in se dotaknili napredovanje. Imeli smo možnosti za to, da bi dokončali začeto delo. V drugem polčasu smo imeli težave s fiziko. Proti Liverpoolu smo se precej iztrošili. Hkrati smo bili 'kratki' na klopi, predvsem, kar se tiče vezistov. In ko so naši nosilci igre postali utrujeni, se nam je to poznalo. Kljub vsemu je bila to predstava brez napak. Pristop je bil enkraten, zato lahko vsem le čestitam. Fantje so lahko ponosni na to, kar so prikazali. Veseli me, da smo nadaljevali z zmagovitim nizom, a smo na koncu kljub vsemu plačali davek zaradi prve tekme," je pojasnjeval Wenger, ki je hkrati dodal, da je Alex Oxlade-Chamberlain igral kljub bolezni in pripomnil, da mora čestitati Christianu Abbiatiju za to, kar je ubranil Robinu Van Persiu v drugem polčasu. In tedaj je bila vsaj v psihološkem smislu tekma bržčas zares odločena.
Komentarji: 70
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | > >> Starejši naprej | Novejši naprej
GunnerMark 8.3.2012, 14:48 Prijavi komentar
Seveda niso mogli igrati v 2. polčasu če se jim je pa Oxlade-Chamberlaine poškodoval pa so pol ubistvu igrali z 2 vezistoma na koncu (Rosicky, Song) pa z 3 klasičnimi napadalci (Chamakh, Park, van Persie) + winger (Gervinho, ki pa bi moral iti iz igre a se je potem Walcott poškodoval)... Tako da ja. Ne moreš Igrati tekme s 2 vezistoma in 3 statičnimi napadalci. Žal mi je samo da ni dal Wenger Özyakupa v igro namesto Parka ali pa Chamakha da bi potem še meli kaj od veze..
rdeci bianconero 7.3.2012, 19:54 Prijavi komentar
skomina je sodil dobro. ne sicer vrhunsko ampak dobro. se pa je meni tudi zdelo kar malo veliko prekrskov za milan ampak ce pa se enkrat pogledas pa vidis da je pri arsenalu vecinoma puscal prednost, milancani pa so se kr ustavli ker so vedli da je cas njihov zaveznik
Kawky 7.3.2012, 19:03 Prijavi komentar
Messi : Prekrške je res piskal včasih brezvezne, tam ko bi mogu jih pa ni. Utrujeni so bli ves čas ja, Song pa itak, ker je bil ubistvo edini pravi vezist :) +To da je blo solidno sm tut napiso, pravim samo da mi gre na živce ko vsi pišejo kako neverjetno je blo ;)
Thiago_33 7.3.2012, 18:48 Prijavi komentar
@gorkey23 daj mi pojasni zakaj nebi smel piskat prekrškov ki so bili storjeni? Tale rezultat prekrškov 21:7 je čisto realen, sploh glede na to da jih je bilo večina storjenih v drugem polčasu. Igralci milana so dobivali vse duele, zelo dobro so se gradili, vse odbite žoge so pobrali Milanovi igralci, Arsenalovci pa so ob tem večinoma nenamerno delali majhne prekrške katere se piska kljub temu da so majhni. In kaj naj sedaj naredi Skomina če je pač Milan igral na to taktiko? naj kljub prekršku pusti igro samo zato da bo šel arsenal naprej? Res nevem zakaj naj bi bil sedaj skomina v veliki meri kriv zato da arsenala ne gre naprej. Nebi rekel če nebi piskal prekrškov nad arsenalom samo da je pa kriv zaradi tega ker je piskal prekrške v korist milana na polovici arsenala... ja to je pa že kr mal smešno. Pač enostavno arsenal je pokazal veliko premalo v drugem polčasu da bi si zaslužil napredovanje.
Messiniesta 7.3.2012, 18:19 Prijavi komentar
Kawky sojenje ni blo neverjetno, blo je pa dobro. To kar Wenger joka pa nima nobenga bistvenga vpliva. V drugem polcasu se mi zdi da "vasi" enostavno niso vec zdrzal tempa, v katerga so bli prsiljeni, ce so hotl nadoknadit 4:0. Vidl se je pr Songu, da je precej slabse podajal, k je bil ze utrujen. Nekje sm prebral da je Wenger v intervjuju tud to rekel, da jih je zjebala izcrpanost na koncu. Ampak to cez sodnike je pa zgresena izjava... ce bi bli njegovi varovanci podvrzeni manjsim prekrskom, bi pa sam v luft skakal zarad tega.
Andy 7.3.2012, 18:19 Prijavi komentar
FcArsenall +1 OSTALI: J*** vs jo Wenger skos daje razloge na sodnika prebolte!pol bi se mogl po vsaki tekmi kregat...jao...res je sam da je skomina sodil povprečno za sodnika v LP ne pa za čisto 10ko kot nekateri previte(bilo je majših napak na OBEH straneh)....Drugače pa lejte 180min sm gledat tekmo,ki je ne vidiš pogosto....kaj pa tuki pohvale?ja res Arsenal je zaj.prvo tekmo sam Milan je pa to sam je bla pač sreča na njihovi strani mi smo si pa pač sami krivi da sm 4 pokaseral... Arsenal <3!
FcArsenall 7.3.2012, 18:05 Prijavi komentar
1. ČE VAM JE GUŠTEK, IDIOT, Karkol s tem mislim Wenger in SKomina in ostali, pol ne komentirite. JAZ BOM TAK REKU! Odlična tekma sam mi bi lahk prišli naprej. COYG <3
Bayern_fan 7.3.2012, 17:39 Prijavi komentar
Ce na eni tekmi prejmes 4 gole, ne mores potem iskat izgovora za izpad pri sodniku.
gorkey23 7.3.2012, 17:21 Prijavi komentar
To je prva tekma, ki sem jo gledal, da Skomina ni sodil odlično. Žal je po mojem mnenju veliko prispeval k tem, da Arsenalu ni uspel popoln preobrat. 21 : 7 v favlih za arsenal - Je to res pravilno, je res arsenal storil 3x(!) več prekškov? Pa saj skomina ni storil kakšne velike (in bolj opazne) napake, ampak je s temi malimi odločitvami v prid Milana (sploh v 2. polčasu) vplival na momentum, ki je eden najpomembnejših elementov športa... V 2. polčasu je spremenil svoj kriterij. Lahko si predstavljam, da se je med polčasom vprašal: Je 3:0 realen rezultat? Sem jaz vplival na to?
Merkel 7.3.2012, 16:42 Prijavi komentar
Tukaj je šlo za mentaliteto, igralci so šli preveč lagano v borbo, ko bi se morali boriti in zabiti še tisti en gol da bi se pri Arsenalu stresli... Allegri je odličen trener, mlad je še in bo pridobil izkušnje... Mesbah je brez pravih izkušenj igranja za veliki klub kaj šele v Evropi in na tako pomembni tekmi, pritisk je preprosto prevelik, prav tako velja za Shaarawya... Trener je v igro odšel z formacijo 4-3-3, torej lahko sklepamo da je malo preizkuševal tako s formacijo kot igralci... Ne vidim tukaj nič katastrofalnega, saj so v drugem polčasu pokazali da znajo igrati in narekovati tempo... Kar se tiče pa Arsenala in teh bedastih izgovrov tako Wengerja kot navijačev na tem portalu - sodniške napake so bile minimalne in niso vplivale na rezultat, igrati 45 v skupaj 180 minutah ni dovolj, poleg tega pa so si sami krivi za polom na San Siru, tako da ne vem kaj ta Wenger in vi tukaj lajate v prazno, priznajte si že enkrat gunnerji...