Uredništvo    4. december 2012
Liga prvakov, skupina B, 6. krog

Olympiacos v LE s skalpom Arsenala

Olympiacos je pred svojimi navijači zasluženo z 2:1 ugnal Arsenal in potrdil svojo udeležbo v evropski ligi. Londončani so povedli, nato pa je Olympiacus v drugem polčasu uspel popoln preobrat.
Kakšna smola za Young Boys!
Štadion: Stadio Georgios Karaiskaki, Gledalcev: 28128, Sodnik: Alberto Undiano Mallenco (ŠPA)
Olympiacos: Roy Carroll, Konstantinos Manolas, Pablo Contreras, Vasilis Torosidis, Giannis Maniatis, Djamel Abdoun (od 72. Kostas Mitroglou), Drissa Diakite, Paolo Machado, Leandro Greco, Ljubomir Fejsa (od 60. David Fuster), Rafik Djebbour (od 82. Ariel Ibagaza).
Trener: Marco Silva
Arsenal: Wojciech Szczesny, Carl Jenkinson, Thomas Vermaelen, Sebastien Squillaci, Jernade Meade (od 83. Martin Angha Lötscher), Tomas Rosicky (od 46. Andrej Aršavin), Aaron Ramsey, Alex Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Francis Coquelin, Marouane Chamakh.
Trener: Arsene Wenger
Najverjetneje najmanj zanimiv obračun večera – Arsenal si je že zagotovil napredovanje, Olympiacos pa nastop v evropski ligi – je služil kot dober trening za obe ekipi, pri čemer so jasno večje apetite po zmagi nad tekmecem slovečega imena kazali nogometaši domačega moštva. Pri Arsenalu je debitiral mladi bočni branilec Jerenade Meade, ki je začel od prve minute, sicer pa je Arsene Wenger temeljito premešal začetno enajsterico in v ogenj poslal igralce, ki sicer ne dobivajo veliko priložnosti. V prvem polčasu je bolje igral Olympiacos, kljub temu pa je bil Arsenal tisti, ki je na odmor odšel s prednostjo. V 38. minuti je po podaji Gervinha z roba kazenskega prostora zadel Čeh Tomaš Rosicky, le dve minuti kasneje pa se je izkazal tudi Wojciech Szczesny, ki je ubranil strel Alžirca Karima Djebbourja.

V nadaljevanju je Olympiacos zaigral še bolj ofenzivno in bil za dobro igro kmalu tudi nagrajen. Po zapravljeni priložnost Srba Ljubomirja Fejse je izenačujoči zadetek padel v 64. minuti, ko je odbito žogo v mrežo pospravil Giannis Maniatis, popoln preobrat pa je sledil devet minut kasneje, ko je rezervist Konstantinos Mitroglou po vsega dveh minutah na igrišču Grke popeljal v vodstvo. Arsenal do izteka srečanja ni pokazal nobenih pravih želja po izenačenju, zato je zmaga zasluženo ostala v Pireju.