Uredništvo    28. september 2011
Liga prvakov, 2. krog:

Novinca (od)rešila Arsenal

Arsenal je v drugem krogu Lige prvakov proti Olympiakosu svoje delo opravil že v prvem polčasu. Srečanje se je končalo z izidom 2:1.
Kakšna smola za Young Boys!
Štadion: Emirates Stadium, Gledalcev: , Sodnik: Carlos Velasco Carballo (ŠPA)
Arsenal: Wojciech Szczesny, Per Mertesacker, Bacary Sagna, Andre Santos, Mikel Arteta, Tomas Rosicky, Alexandre Song, Alex Oxlade-Chamberlain (od 67. Aaron Ramsey), Emmanuel Frimpong, Marouane Chamakh (od 71. Robin van Persie), Andrej Aršavin (od 83. Kieran Gibbs).
Trener: Arsene Wenger
Olympiacos: Franco Costanzo, Olof Mellberg, José Holebas, Ivan Marcano, Vasilis Torosidis, Pablo Orbaiz (od 75. Francois-Joseph Modesto), Ljubomir Fejsa, David Fuster (od 79. Marko Pantelić), Ariel Ibagaza, Kevin Mirallas (od 76. Djamel Abdoun), Rafik Djebbour.
Trener: Marco Silva
To je bilo tretje medsebojno srečanje Arsenala in Olmpiakosa in tudi tokrat so Angleži potrdili prevlado nad grškim predstavnikom. Arsenal je nocoj hitro prešel v vodstvo, in sicer že v osmi minuti. Zadetek za 1:0 je dosegel mladi, komaj 18-letni nogometaš Alex Chamberlain, ki je nocoj debitiral v Ligi prvakov, nasploh pa odigral šele svojo drugo tekmo v majici Topničarjev. Podal je Song, grška obramba pa je naredila napako. Domača obramba je bila na drugi strani bolj zbrana, Mikel Arteta je tako rešil zanesljiv zadetek, potem ko je žogo izbil s črte. V 20. minuti je Arsenal vodil z rezultatom 2:0. Zadetek je dosegel še en novinec pri Arsenalu Andre Santos, nekdanji nogometaš Galatasaraya, ki je izkoristil zmed v gostujoči obrambi. Nato je poizkušal še Chamakh, ki se je izognil zanki prepovedanega položaja, vendar bil nenatančen. Grki so v 27. minuti zaostanek sicer znižali, podal je Ibagaza, najvišji v skoku pa je bil Španec David Fuster.

Na koncu srečanja se je izkazalo, da je bil to tudi končni izid srečanja, kajti v drugem polčasu se mreži nista tresli. S priložnostmi so sicer začeli gostje, preko Fusterja, ki pa ni bil natančen. Na drugi strani se je v novi priložnosti znašel Chamberlain, vendar je bil grški vratar Costanzo tokrat na mestu.Ob koncu srečanja še dve prečki - pri Arsenalu Andreja Aršavina, pri Olympiakosu pa Torosidisa. Izid se ni spremenil.