Uredništvo    15. februar 2012
Liga prvakov, osmina finala, prva tekma

Milan vrnil z obrestmi

Milan je na derbiju osmine finale prekinil črno serijo proti angleškim ekipam in povsem nekonkurenčni Arsenal domov poslal s kar štirimi zadetki. Topničarji ponižani in nemočni kot že dolgo ne.
City kaže šampionski potencial
Štadion: San Siro, Gledalcev: 60000, Sodnik: Viktor Kassai (MAD)
4 : 0
Milan: Christian Abbiati, Philippe Mexes, Ignazio Abate, Luca Antonini, Thiago Silva, Antonio Nocerino, Clarence Seedorf (od 12. Urby Emanuelson), Kevin-Prince Boateng (od 70. Massimo Ambrosini), Mark van Bommel, Robinho (od 84. Alexandre Pato), Zlatan Ibrahimović.
Trener: Vincenzo Montella
Arsenal: Wojciech Szczesny, Laurent Koscielny (od 44. Johan Djourou), Bacary Sagna, Thomas Vermaelen, Kieran Gibbs (od 66. Alex Oxlade-Chamberlain), Tomas Rosicky, Aaron Ramsey, Alexandre Song, Mikel Arteta, Robin van Persie, Theo Walcott (od 46. Thierry Henry).
Trener: Arsene Wenger
Po treh zaporednih angleških zaušnicah je bilo v Milanu nocoj vse pripravljeno za poplačilo starih ran, zakar je bil bledi, nenevarni in neambiciozni Arsenal naravnost popoln nasprotnik. Rossoneri so že od začetka krenili proti vratom gostov in zapretili s strelom Clarenca Seedorfa, ki je zadel zunanji del mreže. Pritisk gostiteljev se je stopnjeval, zadetek pa je zasluženo padel v 15. minuti, ko je lepi podaji Antonio Nocerina mojstrsko zadel Ganec Kevin-Prince Boateng, ki je s strelom pod prečko italijanske prvake popeljal v vodstvo. Arsenala hladen tuš ni prebudil, saj je bil Christian Abbiati še naprej brezposeln, na drugi strani pa se je počasi prebujal tudi sprva malce zadržani Zlatan Ibrahimović, ki je v 38. minuti silovito šinil po levi strani, vtekel v kazenski prostor in tam poslal natančen predložek na glavo Robinhu, ki je prednost Milana podvojil. V zadnjih minutah polčasa, v katerem je večinoma igralo zgolj eno moštvo, je Ibrahimović še enkrat sijajno zaposlil Boatenga, a slednji iz težkega položaja ni uspel doseči še drugega zadetka na tekmi.

Milan Arsenal Prince Kevin Boateng

Tudi v drugem polčasu Arsenal najbolj očitnega – pomanjkanja kakovosti – ni mogel prikriti. Sedemkratni evropski prvaki so kot prave zveri začutili lahek plen in nadaljevali z agresivno igro, proti kateri zmedena londonska četa ni imela zdravila. Že v četrti minuti nadaljevanja je razpoloženi Ibrahimović, sicer nedvomno prvo ime tekme, zaposlil Robinha, Brazilec pa je z natančnim strelom v levi spodnji kot dosegel svoj drugi zadetek na tekmi in Milan popeljal v visoko vodstvo s 3:0. Arsenal se je prebudil in sploh prvič ogrel pesti Abbiatija v 65. minuti, ko je Italijan mojstrsko ubranil nevaren strel Van Persieja, to pa je bilo več ali manj tudi vse kar so Milanovi rablji izpred treh sezon uspeli prikazati na San Siru. Usodo Arsenala je v 79. minuti zapečatil odlični Ibrahimović, ki je v kazenskem prostoru rutinirano izigral Johana Djouroua in izsilil najstrožjo kazen, ki jo je sam tudi zanesljivo izvedel.

Milan je tako v slogu prekinil triletno črnino proti angleškim ekipam in proti Arsenalu najavil svoj povratek v zgornji dom evropskega klubskega nogometa. Povsem drugačen vtis je pustil londonski klub, ki evidentno izgublja stik z evropskim vrhom in v svojih vrstah preprosto ne premore več dovolj kakovosti za vidnejši uspeh.