Uredništvo    23. februar 2016
Liga prvakov, osmina finala, prva tekma

Kralj Leo utišal Arsenal

Arsenal je bil v dolgih obdobjih tekme povsem enakovreden favorizirani Barceloni, na koncu pa je vendarle pretehtala kakovost gostov, ki so z dvema zadetkoma Lionela Messija slavili z 2:0.
17.8.2017 | Evropski pokali
Štadion: Emirates Stadium, Gledalcev: 59889, Sodnik: Cuneyt Cakιr (TUR)
Arsenal: Petr Čech, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Bellerin, Francis Coquelin (od 82. Mathieu Flamini), Alex Oxlade-Chamberlain (od 50. Theo Walcott), Mesut Özil, Aaron Ramsey, Alexis Sanchez, Olivier Giroud (od 72. Danny Welbeck).
Trener: Arsene Wenger
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Javier Mascherano, Jordi Alba, Ivan Rakitić, Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Zmaga Barcelone z 2:0 v Londonu na papirju zveni rutinsko in pričakovano, a so se morali Katalonci za slavje nocoj krepko potruditi. Arsenal je navkljub porazu, ki mu daje le še teoretične možnosti za napredovanje v četrtfinale, padel junaško in bi si za prikazano zagotovo zaslužil več od poraza z dvema zadetkoma razlike. A ravno v tem je veličina je Kataloncev, ki so pokazali dva povsem drugačna polčasa in najboljše pokazali tedaj, ko je bilo to najbolj potrebno.

Arsenal je v prvem polčasu igral bolje in si priigral tudi več lepih priložnosti. Že v sedmi minuti se je prva ponudila Aaronu Ramseyju, ki pa je z desetih metrov meril slabo. Še veliko večja se je petnajst minut kasneje ponudila Alexu Oxladu-Chamberlainu, ki je s petih metrov slabo zadel žogo, ki je končala v naročju Marca-Andreja Ter Stegna. Emirates je prvič zatrepetal šele v 35. minuti, ko je Lionel Messi izvajal prosti strel z dobrih dvajsetih metrov, a zadel le živi zid. Barcelona se je prebudila šele v samem zaključku prvega dela, ko je kar dve lepi priložnosti zaporedoma zapravil sicer neusmiljeni Luis Suarez.

V drugem polčasu se je Barcelona prebudila. Obramba Arsenala je prvič počila v 49. minuti, ko je Neymar sam stekel pred Čecha, ki pa je le uspel preprečiti najhujše. Arsenal se je pobral in si preko Olivierja Girouda in Alexisa Sancheza priigral dve izvrstni priložnosti, a naletel na izjemno razpoloženega Ter Stegna, ki je bil nocoj eden najbolj zaslužnih za zmago Barcelone.

Barcelona je ledino prebila v 72. minuti, ko je v polnem sijaju zablestel atomski trio MSN. Neymar in Luis Suarez sta prebila obrambo Arsenala, šolski protinapad pa je s hladnokrvnim strelom rutinirano zaključil Messi, ki je z dobrih desetih metrov premagal nemočnega Čecha. Pet minut kasneje je Suarez zadel vratnico, Arsenal pa je dokončno padel v 82. minuti, ko je Mathieu Flamini le 30 sekund po vstopu na igrišče pokosil Messija in zakrivil enajstmetrovko. Argentinski superzvezdnik je meril v polno, tik pred koncem srečanja pa bi Arsenal skorajda prejel še en zadetek, a je Čech odlično reagiral po strelu Neymarja z glavo.