Anže Zajič   3. januar 2012
Arsene Wenger v svojem slogu obračunal z delivci pravice

Klasika - besen na sodnike

Za poraz proti Fulhamu so krivi tudi sodniki, v svojem slogu po neuspehu na gostovanju pri mestnem tekmecu pravi francoski trener londonskega Arsenala Arsene Wenger.
Usoda ni več v mojih rokah
Zdi se, da je vedno isto. Kadar Arsenal izgubi, Arsene Wenger le s težavo najde lepe besede na račun sodnikov. In tokrat je bilo isto. Proti Fulhamu so bili Topničarji res deležni nekaj sumljivih odločitev, a hkrati je res, da so si za poraz pri mestnemu tekmecu krivi tudi sami. Domači so si pred svojimi gledalci priigrali nemalo priložnosti, ob koncu pa dve tudi izkoristili - v 85. minuti so izenačili, v 93. minuti pa zadeli za zmago. A bolj kot s svojimi varovanci se je Wenger po tekmi obremenjeval s sodnikom Leejem Probertom.

"Pri prvem rumenem kartonu za kasneje izključenega Johana Djourouja se je sodnik povsem zmotil, nato pa je bil še naiven. Tekmec je naredil vse, da bi bil izključen. Prekršek pa bi moral biti za nas... In enajstmetrovke nam tudi ni dal po prekršku nad Gervinhom. Zares ne vem, zakaj je ni dosodil, to je bila šala," se je hudoval strokovnjak iz Francije in dodal: "To je bila zahtevna tekma, ko smo ostali brez enega, pa je postalo še težje. Morda smo si preveč želeli zadržati rezultat, nato pa so nas ujele utrujene noge. Težko je izgubiti takšno tekmo... Izpustili smo ogromno priložnost. A dejstvo je, da smo bili priča nekaterim zelo slabim sodniškim odločitvam. Če temu dodamo še zgrešene priložnosti, dobimo razliko, zaradi katere smo izgubili."