Uredništvo    9. december 2015
Liga prvakov, 6. krog, skupina F

Giroud rešitelj Arsenala

Arsenal se je rešil. Zmaga v Pireju, kjer je resnici na ljubo res težko zmagati, je bila dovolj zajetna, da so se Topničarji skozi šivankino uho prebili v zaključne boje Lige prvakov. Junak večera Olivier Giroud.
18.10.2017 | Evropske lige
Štadion: Karasikakis, Gledalcev: , Sodnik: Nicola Rizzoli (ITA)
Olympiacos: Roberto, Manuel da Costa, Dimitrios Siovas, Arthur Masuaku, Luka Milivojević, Konstantinos Fortounis, Felipe Pardo (od 66. Alfred Finnbogason), Seba (od 77. Hernâni), Omar Elabdellaoui, Pajtim Kasami (od 72. Alejandro Dominguez), Brown Ideye.
Trener: Takis Lemonis
Arsenal: Petr Čech, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Bellerin, Mesut Özil, Mathieu Flamini, Aaron Ramsey, Theo Walcott (od 72. Kieran Gibbs), Olivier Giroud (od 92. Calum Chambers), Joel Campbell (od 91. Alex Oxlade-Chamberlain).
Trener: Arsene Wenger
Arsenal je bil danes pred težko nalogo. Potreboval je zmago z 2:0 oziroma zmago, ob kateri bi zabil vsaj tri gole. Gostovanje v Pireju je že tradicionalno neugodno in priložnost Parda je že zaskrbela navijače Londončanov. Toda visoki francoski napadalec Olivier Giroud je z golom v 29. minuti (še prej je Flamini stresel prečko) pomiril vse skupaj. Prvi gol je bil pod streho, Arsenal pa je pravzaprav potreboval le še enega. Do konca prvega dela igre še priložnost na vsaki strani, a brez spremembe rezultata. 1:0 je bilo dovolj dobro zagotovilo, da bomo v drugem polčasu videli marš Arsenala na drugi gol.

Na začetku drugega polčasa so gostje prišli do tistega, kar so želeli. Flamini je podal, Olivier Giroud pa je zadel še drugič danes. Walcott je imel nato priložnost, da vse skupaj dokončno zapečati, a je bil za las premalo natančen. Tudi Grki niso bili brez priložnosti, vendar nocoj niso bili pri strelu. Stvari so jim ušle iz rok, Arsenal pa se je od Grčije poslovil s še tretjim doseženim zadetkom. Tudi pod tega se je, realiziral je najstrožjo kazen, podpisal današnji junak Angležev Giroud. Arsenal je tako napredoval v izločilne boje Lige prvakov, Olympiakos pa bo nadaljeval v ligi Europa.