Uredništvo    19. februar 2014
Liga prvakov, osmina finala

Bayern z eno nogo naprej

Bayern ni dovolil presenečenja. Bavarci so sicer nervozno začeli tekmo v Londonu, a stvari naposled postavili na svoje mesto. Zadetka Kroosa in Müllerja sta Bayern odpeljala na prag četrtfinala Lige prvakov.
Messijev 100. gol za tretjo zm...
Štadion: Emirates, Gledalcev: 59911, Sodnik: Nicola Rizzoli (ITA)
Arsenal: Wojciech Szczesny, Bacary Sagna, Kieran Gibbs (od 31. Nacho Monreal), Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Mathieu Flamini, Jack Wilshere, Mesut Özil, Santiago Cazorla, Alex Oxlade-Chamberlain (od 74. Tomas Rosicky), Yaya Sanogo.
Trener: Arsene Wenger
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Dante, Jerome Boateng (od 46. Rafinha), Toni Kroos, Javi Martinez, Thiago Alcantara (od 79. Claudio Pizarro), Arjen Robben, David Alaba, Mario Götze, Mario Mandžukić (od 64. Thomas Müller).
Trener: Carlo Ancelotti
Dvoboj Arsenala in Bayerna je obetal zanimivo srečanje, kajti znano je, da oba kluba gojita odprt in napadalen nogomet. Arsene Wenger in Pep Guardiola nista razočarala. Obe ekipi sta tekmo na stadionu Emirates začeli odprto, z vidno željo po zadetku.

Že v drugi minuti je moral Arsenalov vratar Szczesny posredovati, ko je z razdalje poizkusil Kroos, Poljak pa je rešil zanesljiv zadetek. Le tri minute pozneje je bilo vroče pred bavarskim golom na drugi strani, vendar se Sanogo, ki je tokrat dobil priložnost od začetka, ni najbolje znašel. V obrambi Bayerna je v teh trenutkih vladala zmeda in tako je v sedmi minuti, potem ko gostje nikakor niso uspeli izbiti žoge iz kazenskega prostora, Sanogo streljal po tleh, meril je v daljši kot Manuela Neuerja, ki je odlično reagiral. V naslednji akciji pa neumnost Jeroma Boatenga, ki je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil rojaka Mesuta Özila, Nicola Rizzoli pa je upravičeno pokazal na belo točko. Streljal je kar Özil, Neuer se je sicer že vrgel, a počakal dovolj dolgo, da je z mačjim refleksom strel ubranil.

Po obrambi Neuerja se je Bayern uspel rešiti pritiska domačinov. V 18. minuti je silovito streljal Alaba, Flamini pa je njegov strel blokiral. Dve minuti pozneje priložnost na drugi strani, Oxlade-Chamberlain je sam krenil proti Neuerju, ki je še enkrat rešil Bayern. V 31. minuti Gibbs zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati tekme, namesto njega je priložnost dobil Monreal. Nato pa se je znova začelo. Arjen Robben je, podobno kot včeraj Lionel Messi, ukanil ofsajd zanko in se znašel sam pred vratarjem Szczesnyjem, ki je Nizozemca podrl, zakuhal enajstmetrovko, sebi pa, ker je pač preprečil gol, prislužil rdeči karton. Žogo si je namestil Alaba, "vrgel" rezervnega vratarja Fabianskega, a zadel le vratnico. Arsenal se je, z igralcem manj, do konca prvega polčasa osredotočil predvsem na obrambo, Bayern pa je dobil za nadaljevanje tekme lepo prednost. Prvi polčas v Londonu je tako postregel z zanimivo igro, priložnostmi, rdečim kartonom, sijajnimi obrambami in kar dvema zastreljanima enajstmetrovkama!
Arsenal Bayern Toni Kroos Jack Wilshere

Drugi polčas se je odvil po željah in pričakovanjih Nemcev. Pep Guardiola je tudi menjal, vstopil je Rafinha, se postavil na desni bok, iz igre je odšel Boateng, kar je pomenilo, da se je v obrambo pomaknil Martinez, na sredino igrišča pa Lahm. In se je začelo. Bayern je povsem prevzel pobudo in žogo praktično vseskozi držal v svojih nogah. V 54. minuti je padel gol. Lahm je potegnil, žogo podal do Kroosa, ki je "iz prve" udaril natančno in Bayern popeljal v vodstvo. V 64. minuti nova menjava pri gostih, namesto bledega Mandžukića je v igro vstopila Guardiolina "lažna devetka" Thomas Müller. V 70. minuti je Arjen Robben v svoji značilni akciji streljal mimo gola. Dve minuti pozneje, velika priložnost za Götzeja, gol je rešil prisebni Mertesacker.

V 76. minuti so Bavarci zahtevali enajstmetrovko, potem ko je bil nad Müllerjem verjetno res storjen prekršek, toda Rizzoli še tretje enajstmetrovke nocoj ni pokazal. Bayern je vztrajno pletel obroč okrog Arsenalovega kazenskega prostora in spomnil na zlato obdobje Barcelone, ki je včasih dajala občutek, da ji žoge sploh ni mogoče odvzeti. Tudi Arsenal je nocoj ni mogel Bayernu. Zadnja menjava pri Bayernu nocoj je bila Alcantara za Pizarra. Čilenec je odigral pomembno vlogo pri golu, ki je padel tik pred koncem tekme. Izpred gola je namreč odvlekel svojega čuvaja, potem je v kazenski prostor priletela visoka žoga za Thomasa Müllerja, ki je bil sam in je z glavo zadel za udobno zmago Bayerna z 2:0.