Uredništvo    2. december 2012
V Rusiji so odigrali tekme 18. kroga

Anži dobil derbi vodilnih

V ruskem prvenstvu je petnajsti krog postregel z derbijem vodilnih dveh klubov, po tekmi pa so imeli precej več razlogov za zadovoljstvo v taboru Anžija iz Mahačkale.
25.4.2017 | Evropske lige
V državnem prvenstvu Rusije smo ta konec tedna videli derbi vodilnih dveh klubov. V Mahačkali sta se pred 15.500 gledalci pomerila domači Anži in CSKA iz Moskve, Samuel Eto'o in njegovi soigralci pa so slavili tako zmago kot tudi skok na vrh lestvice, kjer sta kluba po novem izenačena po točkah. Končalo se je z 2:0 za Anži, čeprav se Kamerunec ni vpisal med strelce, je bil med najboljšimi posamezniki na igrišču. Oba gola sta padla v drugem polčasu, v katerem je moral že po minuti igre pod prho nogometaš CSKA-ja Aleksandrs Cauna. Anži je to prvič izkoristil v 57. minuti prek Lacine Traoreja, končni izid je v 78. minuti postavil Mbark Boussoufa.

Anži in CSKA imata sedaj enako število točk, Eto'o in soigralci pa kljub zmagi ostajajo na drugem mestu, saj imajo Moskovčani zmago več, kar je v Rusiji prvi kriterij delitve. "Ker smo premagali vodilnega v ligi, je občutek še toliko boljši," se je smejalo Eto'oju, medtem ko je njegov klub brez poraza že zadnjih pet tekem.

V tokratnem krogu je bilo zanimivo tudi v Moskvi, kjer je Spartak gostil Zenit in izgubil kar z 2:4. Hulk in Axel Witsel (2) sta za goste iz Sankt Peterburga zabila tri gole, Zenit pa je z zmago zadržal tretje mesto, na katerem za vodilnim dvojcem zaostaja za tri točke. Lokomotiva, ki jo vodi Slave Bilić, je slavila tretjič zapored, tokrat je bila v gosteh z 1:0 boljša od Alaniye. Hrvat sedaj precej bolj mirno diha.