Uredništvo    30. januar 2013
Rasizem na tekmi nizozemskega pokala

Rasisti prekinili tekmo

Na torkovi tekmi nizozemskega pokala med Den Boschem in AZ-jem je glavni sodnik prekinil tekmo zaradi rasističnih žaljivk s tribun. Njihova tarča je bil Jozy Altidore.
12.9.2014 | Evropske lige
Den Bosch in AZ Alkmaar sta sinoči odigrala tekmo nizozemskega pokala, ki jo je z rezultatom 5:0 prepričljivo dobil AZ. Toda brez zapletov le ni šlo. Glavni sodnik srečanja je moral tekmo v prvem polčasu namreč prekiniti, in sicer zaradi rasističnih žaljivk s tribun, ki so letele na temnopoltega nogometaša AZ-ja Jozyja Altidora. Sodnik je igralce poslal v slačilnico, Altidore pa je vztrajal naj se tekma nadaljuje in se tudi je nadaljevala.

So pa zato ob polčasu organizatorji, torej Den Bosch, napeli vse moči, da bi nestrpne navijače umirili. To jim ni ravno uspelo, saj so se težave v drugem polčasu nadaljevale, celo do te mere, da so navijači s snežnimi kepami obmetavali stranskega sodnika.

"Žalostno je, da se te stvari dogajajo. Kaj pa lahko storimo? Kot nogometaš čutim dolžnost, da se na to ne odzovem, saj sem dobro vzgojen. Vse kar lahko počnemo je, da se izobražujemo, da poskusimo vzgojiti naše otroke v boljše ljudi," je po tekmi povedal Altidore, ki je vse skupaj očitno kar dobro prenesel. Tekme pa ni želel prekiniti, ker... "Ker smo leto dobro začeli. Ker nam gre dobro in ker vidim širšo sliko," je še dodal Američan.