Uredništvo    3. maj 2017
Liga prvakov, polfinale, prva tekma

Pipita zlomil urok velikih tekem

Barcelono je ugnobil Paulo Dybala, Monaco pa je padel pod čevljem Gonzala Higuaina, ki je v izločilni fazi Lige prvakov naposled pokazal vso svojo vrednost. Ob zmagi z 2:0 z dvema asistencama zablestel tudi Dani Alves.
City je najmočnejši v Evropi
Štadion: Stade Louis II, Gledalcev: 18000, Sodnik: Antonio Mateu Lahoz (ŠPA)
Monaco: Danijel Subašić, Djibril Sidibé, Fabinho, Kamil Glik, Jemerson, Tiemoué Bakayoko (od 67. Joao Moutinho), Thomas Lemar (od 68. Valère Germain), Bernardo Silva (od 81. Almamy Toure), Nabil Dirar, Kylian Mbappe, Radamel Falcao.
Trener: Leonardo Jardim
Juventus: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Dani Alves, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Alex Sandro, Miralem Pjanić (od 89. Mario Lemina), Claudio Marchisio (od 82. Tomas Rincon), Gonzalo Higuain (od 77. Juan Cuadrado), Mario Mandžukić, Paulo Dybala.
Trener: Massimiliano Allegri
Juventus je preskočil še eno prepreko na poti do velikega finala, ki se je stari dami po bravurozni zmagi proti Barceloni zdel usojen. Juventus je še petič zapovrstjo v izločilni fazi tekmovanja svojo mrežo ohranil nedotaknjeno in si z zmago z 2:0 priigral izhodišče, ki je vsaj tako varno kot je Realovo proti Atleticu.

Juventus je hitro prevzel pobudo in skušal Monacu vsiliti svojo igro, pri tem pa si je priigral tudi lepo priložnost preko Gonzala Higuaina, ki pa je pred strelom nekoliko nerodno padel po tleh. Monaco je odgovoril in si v roku treh minut priigral dve priložnosti, pod kateri se je podpisal mladi biser Kylian Mbappe, ki je bil še posebej blizu v 16. minuti, a je Gigi Buffon njegov strel po predložku Nabila Dirarja refleksno ubranil. Monacu so zrasla krila in kmalu je sledila nova akcija po desni strani, na kateri je razigrani Dirar našel Radamela Falcaa, ki je s strelom z glavo ponovno raztegnil zimzelenega Buffona. Juventus je na drugi strani svojo prvo veliko priložnost izkoristil in sicer se je pisala 29. minuta, ko sta Dani Alves in Higuain z dvojno podajo povsem izigrala domačo obrambo. Akcijo nekdanjih rivalov na El Clasicu je z izjemno asistenco s peto nadgradil Alves, zaključil pa Higuain, ki je zelo srčno proslavil zadetek. Argentinec v Ligi prvakov doslej ni pustil pretirano vidnega pečata, še posebej pa so bile rak rana zanj t.i. "velike tekme" v izločilni fazi, v kateri je doslej na svoj račun na 22 tekmah vpisal vsega dva zadetka.

Monaco je bil že v prvem napadu v drugem polčasu zelo blizu izenačenju, a je vnovič posredi stopil veliki Buffon. Po podaji Bernarda Silve se je Falcao sam znašel pred legendarnim vratarjem, a njegov strel po sredini ni bil dovolj kakovosten. Juventus je imel v 55. minuti priložnost za povišanje vodstva, ko je po napaki Monacove sredine Miralem Pjanić zaposlil Claudia Marchisisa, ki je Danijela Subašića prisilil v posredovanje. Juventus je drugi zadetek dosegel v 59. minuti, ko je Paulo Dybala na desni strani našel Danija Alvesa, sijajni Brazilec pa je z novim izvrstnim predložkom zaposlil Higuaina, ki je pravočasno stekel in žogo porinil v mrežo nemočnega Subašića.
Po zaostanku se je Monacu trudil rešiti, kar se rešiti da, a jeklena Juventusova obramba še enkrat več ni grešila. Gostitelji so edino priložnost dočakali v zadnji minuti rednega dela, ko je z glavo meril rezervist Valere Germain, Buffon pa je njegov strel mojstrsko izbil v kot.