Uredništvo    13. september 2011
APOEL doma na kolena spravil Zenit

Ciprčani po brazilskih notah

Ruski Zenit iz Sankt Peterburga je gol zabil s svojim prvim strelom na gol APOEL-a, kljub temu pa je prvak Cipra v vsega dveh minutah poskrbel za sanjski preobrat.
PSG na krilih MCN do nove viso...
Štadion: GSP Stadium, Gledalcev: , Sodnik: Eduardo Iturralde Gonzalez (ŠPA)
2 : 1

0 : 1

1 : 1

2 : 1

APOEL: Dionisios Chiotis, Paulo Jorge, Marcelo Oliveira, Nuno Morais, William Boaventura, Marcinho (od 65. Sanel Jahić), Savvas Poursaitidis (od 74. Anthos Solomou), Helio Pinto, Gustavo Manduca (od 89. Nektarios Alexandrou), Ivan Tričkovski, Ailton.
Trener: Georgios Donis
Zenit: Vjačeslav Malafejev, Nicolas Lombaerts, Aleksandr Anjukov, Domenico Criscito, Tomaš Hubočan (od 89. Aleksandr Bukharov), Bruno Alves, Roman Širokov (od 75. Viktor Faizulin), Konstantin Žirianov (od 80. Danko Lazović), Igor Denisov, Aleksandr Keržakov, Danny.
Trener: Roberto Mancini
Favorit je bil kristalno jasen, toda ti v nogometu ne zmagujejo vedno. Ciprčani in Rusi so bili v preteklosti že zavezniki, toda tokrat prvi do drugih niso pokazali veliko usmiljenja. Na štadionu GSP so vsi trije goli padli v drugem polčasu, čeprav so gostje iz Sankt Peterburga povedli, pa so z igrišča kljub temu odhajali povešenih pogledov. APOEL je z dvema zaporednima zadetkoma potek obračuna obrnil v svojo prid, ker je nato zdržal vse do konca, se je veselil svoje sploh prve zmage v Ligi prvakov. Ob tem je še kako zanimivo, da so Ciprčani gostom za gol ruskega reprezentanta Konstantina Žirjanova vrnili v vsega dveh minutah.

V 73. minuti je za izenačenje poskrbel Gustavo Manduca, le nekaj trenutkov kasneje pa se je med strelce vpisal tudi njegov rojak Ailton. Kakšen večer za Brazilce! Ob tem je zanimivo, da je Zenit gol dosegel s svojim prvim strelom na gol nasprotnika, čeprav je APOEL vse prej kot izkušen (zanj je to drugi nastop v Ligi prvakov), pa so rumeno-modri našli dovolj moči za to, da so zaostanek z 0:1 spremenili v vodstvo z 2:1, ki je bilo na koncu tudi dovolj za rajanje do zgodnjih jutranjih ur. Zenit bi sicer skorajda pokvaril zabavo, potem ko je tik pred koncem zadel vratnico, a zmaga domačih je povsem zaslužena, saj so bili boljši, imeli več od igre, pokazali več želje po zmagi. Zenit pa bo moral počakati na naslednjo tekmo...