Miran Zore   1. avgust 2013
Mario Budimir ekskluzivno za Nogomanio

Bila je enajstmetrovka

Mario Budimir je ekskluzivno za Nogomanio spregovoril o sredini tekmi z Mariborom, prekršku za enajstmetrovko, ki je po njegovem mnenju bila, pa tudi o povratni tekmi prihodnji teden v Ljudskem vrtu.
Z malo sreče in navijači bo šl...
17.8.2017 | Evropski pokali
Poraz, ki ne zapira vrat
16.8.2017 | Evropski pokali
Kek z enakim izhodiščem kot Ma...
Alexander-Arnold: Občutek je n...
Tekla je 92. minuta, se prevesila že v 93. minuto, ko se je Mario Budimir v kazenskem prostoru Maribora ruval z Aleksandrom Rajčevićem, mu naposled pobegnil, nato pa padel, potem ko ga je z roko oviral Nejc Potokar. Budimir in njegovi soigralci so vročično zahtevali enajstmetrovko, navijači na tribunah pa so ponoreli. Sodnik Sergej Bojko iz Ukrajine, ki je pred tem Ciprčanom podelil že dva rumena kartona zaradi domnevnega simuliranja, pa je tokrat potegnil s svojimi slovanskimi "brati" in le odmahnil z roko. Brez enajstmetrovke! Mario Budimir je bil namesto z enajstmetrovko "nagrajen" z rumenim kartonom. Tekma se je naposled končala z izidom 1:1, ki gre seveda bolj na roko Mariboru, APOEL pa kljub temu seveda še naprej ostaja v igri za napredovanje v play off. Tako kot tudi Maribor.

Mario Budimir je vroče dogajanje v končnici včerajšnje tekme že prespal, svojega mnenja pa ni pomiril. Na naše vprašanje o situaciji iz 92. minute je brez oklevanja odgovoril: "Seveda je bila enajstmetrovka! Bila je! Videl sem posnetek, 'Bože, sačuvaj...'" Nogometaš iz Sinja sodnikove odločitve ne objokuje, ne razume pa, zakaj je prejel rumeni karton: "Tega pa res ne vem. Trdim, da je prekršek bil, tako kot tudi enajstmetrovka. Vseeno pa, sodnik bi lahko dosodil enajstmetrovko, lahko pa ne bi dosodil tudi ničesar. Kje je našel rumeni karton, ne vem. Toda zdaj je to že za nami. To se dogaja, v nogometu posebej. Vsi smo ljudje."

Maribor nekdanjega nogometaša Hajduka in Ergotelisa sicer ni presenetil. Pričakoval je namreč, da bo slovenski prvak na Cipru težko razvil svojo igro. "Pričakovali smo, da bo Maribor odigral tako, kot je na koncu tudi odigral. Edina stvar, ki je nismo pričakovali, je bil tisti zadetek, ki je padel iz njihove dotlej edine priložnosti. Tudi to je normalno za nogomet, pač ne zmaga vedno boljši. Nič tragičnega sicer, saj vendarle nismo še izpadli," je dejal Budimir.

V APOEL-ovi slačilnici pretirane žalosti, razkriva 27-letni Hrvat, ni bilo: "Veselja ni bilo, pretirane žalosti pa tudi ne. Kot sem dejal, nismo izpadli ali kaj podobnega. Le izšlo se nam ni, čeprav smo bili boljši."

Povratna tekma, ki bo v Mariboru odigrana že v torek, bo za APOEL priložnost za maščevanje. Budimir pričakuje, da bo Maribor igral manj defenzivno kot v Nikoziji: "Mislim, da je Maribor prezadovoljen z izidom 1:1, ker smo pokazali več, ker smo šli po zadetke. V gosteh je sicer težje, ampak imamo možnosti. Maribor bo moral igrati drugače, tako da bomo zagotovo imeli priložnosti. Če bomo igrali tako, kot smo doma predvsem v prvem polčasu... Pričakujem, da nam bo Maribor prepustil pobudo, kajti 0:0 je zanj dober izid, nato pa bomo videli."

Mariborčani napovedujejo in pripravljajo pravi pekel. Budimir, ki je seveda vajen Poljuda in tudi vročih ciprskih stadionov, na to odgovarja z nasmeškom: "Mislim, da so bili Mariborčani bolj navdušeni nad našimi navijači, kot pa bomo mi nad njihovimi."