Uredništvo    7. marec 2012
Liga prvakov, osmina finala povratne tekme

APOEL-u uspela senzacija

APOEL manjšim klubom dokazuje, da je mogoče. Ciprski klub je na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov nepričakovano izločil francoskega giganta Lyon. Potnika med osem najboljših so dale enajstmetrovke.
Diaz se ne bo vrnil v Madrid
Štadion: GSP Stadium, Gledalcev: 21000, Sodnik: Alberto Undiano Mallenco (ŠPA)
Bafetimbi Gomis
APOEL: Dionisios Chiotis, Paulo Jorge, Marcelo Oliveira, Nuno Morais, William Boaventura, Savvas Poursaitidis, Constantinos Charalambidis (od 76. Marcinho), Helder Bruno (od 94. Nektarios Alexandrou), Esteban Solari (od 74. Ivan Tričkovski), Gustavo Manduca, Ailton.
Trener: Georgios Donis
Lyon: Hugo Lloris, Aly Cissokho, Cris, Anthony Reveillere, Bakary Koné, Michel Bastos, Honorato Ederson (od 73. Bafetimbi Gomis), Maxime Gonalons, Kim Kallstrom, Jimmy Briand (od 100. Alexandre Lacazette), Lisandro Lopez.
Trener: Bruno Génésio
Nogometaši APOEL-a so srečanje začeli z zaostankom s prve tekme na stadionu Gerland. Toda njihov zaostanek je bil minimalen, zato so Ciprčani lahko upali. Že v peti minuti so domači zapretili s prostega strela, vendar je bil Lloris po strelu Manduce na mestu. Že štiri poznee minute pa - šok za goste. Charalambidis je podal z desne strani, Manduca pa je zatresel mrežo francoskega reprezentančnega vratarja in APOEL vrnil v igro za četrtfinale. Ederson in Lisandro sta nato poizkušala za Lyon, a je ostalo pri 1:0. Sledila je nova lepa priložnost za APOEL, toda Charalambidis je zadel le zunanji del mreže. Manduca je imel pred koncem prvega polčasa še enkrat priložnost za zadetek, vendar je bil Lloris hitrejši.

APOEL Lyon n 	Gustavo Manduca

Tudi na začetku drugega polčasa so bili domači bolj aktivni. V 56. minuti je Sousa nastreljal enega od Lyonovih nogometašev, od katerega se je žoga odbila celo v prečko! Sledil je poizkus Bastosa, vendar brez uspeha. Nato pa nova priložnost APOEL-a za 2:0. Sosusa, Manduca in Solari so izigrali obrambo Francozov, vendar brez uspeha. Sledil je protinapad Lisandra, žoga pa je končala le v kotu. Do konca rednega dela se rezultat ni spremenil.

Sledili so podaljški, ki pa prav tako niso dali spremembe rezultata, tako da so potnika v četrtfinale odločile enajstmetrovke. Več znanja in sreče so pri njih imeli ciprski nogometaši, potem ko sta dva Lyonova strelca zapravila svoja poizkusa. APOEL je v 115. minuti zaradi rdečega kartona sicer ostal brez Manduce, strelca edinega zadetka v rednem delu srečanja, toda to je bilo hitro pozabljeno. Nocoj je namreč noč za zgodovinsko slavje ciprskega klubskega nogometa.