Damjan Tratnik   4. avgust 2014
Malčku nizozemski superpokal

Zwolle spet šokiral Ajax

Zwolle je po majskem zgodovinskem dosežku osvojil še drugo lovoriko v svoji zgodovini. Malček je po pokalu osvojil tudi superpokal, še drugič je spravil na kolena Ajax.
9.8.2017 | Evropske lige
Ko je Zwolle letos osvojil nizozemski pokal, je bila to prvovrstna senzacija. Ne samo, ker je premagal Ajax, tudi zaradi načina, kako mu je to uspelo. Ajax je povedel v tretji minuti, a nato že ob polčasu izgubljal z 1:4. Končalo se je s 5:1 za Zwolle, ki se je tedaj v Rotterdamu veselil največjega uspeha v svoji zgodovini. Sedaj pa navijači modro-belih spet slavijo, Zwolle je namreč spet premagal Ajax in prišel še do nizozemskega superpokala.

Tokrat je bilo manj razburljivo kot pred meseci, tekma v Amsterdamu se je končala z 1:0 za Zwolle. Gledalci so edini zadetek videli v 54. minuti, ko je vratarja Ajaxa Kennetha Vermeerja premagal Stefan Nijland. "Mislim, da smo si zmago povsem zaslužili. Je pa jasno, da je nekaj izjemnega, kar nam je uspelo. Zwolle je star 104 leta, mi pa smo v enem letu osvojili in pokal in superpokal. Enkratno!" se je smejalo trenerju Zwolleja Ronu Jansu.