Damjan Tratnik   28. oktober 2012
Tim Matavž PSV-ju pomagal do nove zmage

Remi na nizozemskem "clasicu"

Veliki derbi nizozemskega prvenstva med Feyenoordom in Ajaxom se je zahvaljujoč zadetku Italijana Pelleja v zadnji minuti končal brez zmagovalca. PSV slavil z Matavževo pomočjo.
26.9.2017 | Evropske lige
Ta konec tedna so bile na Nizozemskem vse uči uprte v t.i. "Klassieker" med Feyenoordom in Ajaxom, ki se je na stadionu De Kuijp v Rotterdamu končal brez zmagovalca. Ajax je povedal z zadetkom vse boljšega Danca Christiana Eriksena, po izenačenju komaj 18-letnega Jeana-Paula Boetiusa pa so bili gostje iz Amsterdama vnovič v prednosti v 48. minuti, ko je za drugo vodstvo poskrbel Siem de Jong. Ko so nogometaši Ajaxa že prištevali nove tri točke, je čast gostiteljev z zadetkom v zadnji minuti srečanja rešil italijanski napadalec Graziano Pelle, ki je imel nato v podaljšku celo priložnost, da svoji ekipi priigra zmago,a je vratar Ajaxa Kenneth Vermeer z izjemno obrambo rešil remi.

PSV je v Zwolleju znova težje od pričakovanj vknjižil nove tri točke, pomembno vlogo pri zmagi pa je odigral tudi Tim Matavž, ki je v igro vstopil v 65. minuti. PSV je zmagoviti zadetek dosegel v 79. minuti, ko je ob Matavžu domači nogometaš Joey van den Berg premagal lastnega vratarja, navkljub polemični situaciji, v kateri bi lahko zadetek pripisali tudi slovenskemu napadalcu, pa je na koncu obveljalo pri avtogolu. Vitesse je proti AZ v desetem krogu doživel prvi poraz v sezoni, vodilni Twente je z zadetkom Srba Dušana Tadića v gosteh premagal RKC, slovenska reprezentanta Andraž Kirm in Aleksander Radosavljević pa sta ta konec tedna doživela nova poraza. Kirm je ob porazu Groningena v Utrechtu odigral celo tekmo, Radosavljević pa je ob visokem porazu VVV proti NAC z 1:4 sedel na klopi za rezervne igralce. Najbolj pestro je bilo v Almeloju, kjer je domači Heracles kar s 6:3 ugnal Heerenveen in tako na zadnjih dveh prvenstvenih tekmah skupaj dosegel kar devet zadetkov.