Uredništvo    8. december 2013
Vitesse ponižal PSV

PSV v popolnem razsulu

Vitesse je na derbiju kroga v nizozemski Eredivisie ponižal PSV iz Eindhovna ter ga pred svojimi navijači premagal kar s 6:2. Hat-trick Davyja Klaasna ob visoki zmagi Ajaxa.
6.8.2017 | Mednarodni nogomet
Boj za naslov nizozemskega prvaka se bo kot kaže letos odvijal med Vitessejem, Ajaxom in Twentejem. Trenutno najbolje kaže prvemu, ki je ta konec tedna z novo izjemno predstavo zabeležil že peto zaporedno zmago, v tem "maršu" pa je ekipa, v kateri osrednje vloge igrajo posojeni nogometaši Chelseaja, na kolena spravila Ajax in včeraj še PSV, katerega je na stadionu Phillipsa osramotila s kar 6:2. PSV je šest minut pred koncem srečanja z zadetkom Karima Rekika znižal na 2:3, nato pa je sledil "lunin mrk", v katerem so gostje iz Arnhema v pičlih petih minutah dosegli kar tri zadetke in PSV prizadejali enega najvišjih domačih porazov v zadnjih letih.

Ta konec tedna se je uspešno iztekel za nogometaše Ajaxa, ki so na svoji Areni gladko s 4:0 ugnali NAC Bredo. Blestel je mladi vezist Davy Klaasen, ki je dosegel svoj prvi hat-trick v Eredivisie, zadnji zadetek pa je prispeval Bojan Krkić, ki v zadnjih tednih kaže vse boljšo formo. Pomembno zmago je vknjiži tudi tretji pretendent za naslov Twente, ki je v gosteh z dvema zadetkoma Maročana Younessa Mokhtarja z 2:1 ugnal AZ Alkmaar.

Na lestvici vodi Vitesse s 33 točkami, z dvema manj sledi trikratni zaporedni prvak Ajax, Twente pa jih je na tretjem mestu zbral 30.