Nizozemski De Klassieker med Ajaxom in Feyenoordom se je končal z delitvijo točk, s čimer se je na lestvici branilec naslova PSV vrinil med oba velikana.
Ajax tržno nišo našel v Kolumb...
9.8.2017 | Evropske lige
Feye in Benfica začela z lovor...
6.8.2017 | Evropske lige
Ta konec tedna so imeli svojo "klasiko" tudi Nizozemci, saj sta že drugič v letošnji sezoni poti prekrižala Ajax iz Amsterdama in Feyenoord iz Rotterdama. Prvi obračun se je v pokalu končal z zmago Feyenoorda z 1:0, tudi drugi obračun, tokrat v prvenstvu, pa se je odvil na stadionu De Kuijp v Rotterdamu. Feyenoord je z zadetkom branilca Svena van Beeka  po prvem polčasu vodil z 1:0, v nadaljevanju pa je Ajax izenačil in sicer se je po strelu Davyja Klaasna žoga od domačega branilca Terrenca Kongola odbila v gol in pokvarila veselje domačim navijačem.

PSV je izkoristil remi na De Klassiekerju, saj je doma zanesljivo z zadetki Hectorja Morena, Santiaga Ariasa in Luuka de Jonga s 3:1 premagal Utrecht. Na lestvici tako vodi Ajax z 29 točkami, na drugo mesto se je povzpel PSV z dvema manj, Feyenoord pa je tretji s tremi točkami zaostanka za Ajaxom.

Ta konec tedna je nekaj svežih nizozemskih izkušenj pridobil tudi mladi slovenski reprezentant Luka Zahović, ki je ob visoki zmagi Heerenveena proti Twenteju (4:1) v igro vstopil tri minute pred koncem rednega dela.