Uredništvo    25. september 2014
Poplava golov na dveh tekmah nizozemskega pokala

Na eni enajst, eden šest

Poljski napadalec Arkadiusz Milik je na eni tekmi nizozemskega pokala zabil šest golov, eden od obračunov pa se je končal z enajstimi zadetki in nenavadnim rezultatom.
10.9.2017 | Mednarodni nogomet
Sreda je bila na Nizozemskem rezervirana za pokalne tekme, na dveh pa so gledalci še kako uživali: ena je bila prava drama z nenavadnim zaključkom, druga se je končala s strelskimi vajami velikana. Ajax je na gostovanju pri malo znanemu klubu JOS Watergraafsmeer slavil kar z 9:0, izstopal pa je predvsem en nogometaš. Arkadiusz Milik je namreč zabil kar pol ducata golov! S strani Bayerja iz Leverkusna posojeni 20-letni občasni reprezentant Poljske je strelski šov začel v 22. minuti, končal pa v 88. minuti. Za enkraten dosežek je torej potreboval vsega 66 minut.

Precej bolj dramatično je bilo na tekmi ASV de Dijk - Fortuna Sittard. Že v rednem delu so gledalci videli kar osem golov, domači so v 89. minuti realizirali enajstmetrovko in si priigrali podaljšek. Toda nato se jim je zgodil pravi potop, Fortuna je med 100. in 118. minuto zabila kar tri gole in na koncu slavila z vse prej kot vsakdanjim rezultatom - 7:4!