Damjan Tratnik   31. januar 2016
PSV prevzel vodstvo

Milec debitiral z veliko točko

Martin Milec je majici Rode debitiral v nizozemskem prvenstvu in sodeloval pri veliki točki proti vodilnemu Ajaxu. Po dolgem času se je na čelo lestvice zavihtel PSV.
28.8.2017 | Evropske lige
Na Nizozemskem se je ta konec tedna po dolgem času zgodila sprememba na samem vrhu prvenstvene lestvice. PSV iz Eindhovna je v soboto s 4:2 premagal De Graafschap, za novo zmago in vse boljšo moralo pred obračunom osmine finala Lige prvakov proti Atleticu iz Madrida pa so poskrbeli Luuk de Jong, Davy Propper, Luciano Narsingh in Gaston Pereiro. Zmaga je dobila dodatno težo ob današnjem razpletu obračuna v Rodi, kjer je domača enajsterica uspela iztržiti remi proti velikemu Ajaxu (2:2), pri katerem je pomembno vlogo odigral tudi naš Martin Milec, ki je odigral prvo celo tekmo v majici svojega novega kluba po prihodu iz vrst Standarda iz Liega. Ajax je v gosteh zapravil dva zadetka prednosti, za zmago pa se je pod nosom obrisal v 92. minuti,  ko je domači mladenič Maeky Ngombo postavil končni izid tekme.

Feyenoord iz Rotterdama bo ta konec tedna ohranil v zelo slabem spominu, saj je postavil enega najbolj neprijetnih rekordov v svoji 108-letni zgodovini. Varovanci Giovannija Van Bronckhorsta so doma izgubili proti ADO Den Haagu in tako prvič v svoji zgodovini izgubili pet tekem zapovrstjo.

Po 21 krogih na lestvici vodi PSV s 50 točkami, Ajax sledi s točko manj, Feyenoord pa navkljub črnemu nizu še naprej zaseda tretje mesto s 14 točkami zaostanka za vodilnim.