Damjan Tratnik   13. marec 2016
Razlika med vodilnima ostaja nespremenjena

Kiksu PSV je sledil kiks Ajaxa

PSV iz Eindhovna je v soboto doma le remiziral proti Heerenveenu, a Ajax spodrsljaja tekmeca v bitki za naslov nizozemskega prvaka ni uspel kaznovati.
6.8.2017 | Mednarodni nogomet
Na Nizozemskem je ta konec tedna zadišalo po spremembi na prvem mestu prvenstvene lestvice, a je na koncu razlika med obema osrednjima tekmecema, PSV in Ajaxom, ostala nespremenjena. PSV je po seriji desetih zaporednih zmag doma gostil Heerenveen in se z gosti, ki na lestvici zasedajo šele 12. mesto, presenetljivo razšel z neodločenim izidom 1:1.  Gostje, pri katerih Luka Zahović ni kandidiral za nastop, so povedli z zadetkom Mitchella ter Vredeja v 53. minuti, le tri minute kasneje pa je končni izid tekme postavil prvi strelec PSV Luuk de Jong.

Ajax je danes na svoji Areni gostil NEC iz Nijmegna in zapravil veliko priložnost, da se po daljšem času zavihti na prvo mesto. Varovanci Franka de Boerja so preko Arkadiusza Milika in avtogola gostov dvakrat povedli, a se morali na koncu zadovoljiti s točko, s katero za vodilnim PSV še naprej zaostajajo za točko.