Uredništvo    18. avgust 2013
Ajax z 2:1 premagal Feyenoord

Islandec odločil derbi

Ajax je še povečal skrbi Feyenoorda, ki še nikdar ni v novo sezono štartal tako slabo, kot tokrat. Veliki nizozemski derbi je z dvema goloma odločil Kolbeinn Sigthorsson.
De Boer kupil "novega Rijkaard...
V Amsterdamu je bila nedelja dan za derbi, pomerila sta se stara rivala Ajax in Feyenoord. Po koncu tekme so imeli več razlogov za zadovoljstvo domači, saj so slavili - bilo je 2:1 za Ajax. Veliki junak "klasike" je bil Kolbeinn Sigthorsson, reprezentant Islandije, ki je zabil oba gola za gostitelje. Prvega v 31. minuti iz enajstmetrovke, drugega vsega šest minut kasneje. Feyenoord je sicer bolje začel tekmo, saj je vodil že po šestih minutah, toliko časa je potreboval italijanski napadalec Graziano Pelle, da je zatresel mrežo Ajaxa.

Za Ajax je bila to druga zmaga v treh poskusih, Feyenoord pa je doživel že tri zaporedne poraze in zaseda predzadnje mesto na lestvici nizozemskega prvenstva. Zanimivo, klub iz Rotterdama še nikdar v svoji zgodovini ni tako slabo štartal v novo sezono.