Uredništvo    19. oktober 2010
"Biki" zatresel mrežo v Amsterdamu

Gol Birse ni zadostoval

Valter Birsa je zabil svoj prvenec v elitni Ligi prvakov, dosegel je mojstrski zadetek s prostega strela. Njegovo veselje je pokvaril poraz Auxerra v Amsterdamu z rezultatom 1:2.
Saul: Nismo dovolj dobri
Štadion: Amsterdam Arena, Gledalcev: 51383, Sodnik: Olegário Benquerença (POR)
2 : 1
Ajax: Maarten Stekelenburg, Gregory Van der Wiel, Andre Ooijer, Jan Vertonghen, Urby Emanuelson, Rasmus Lindgren, Demy de Zeeuw, Eyong Enoh, Luis Suarez, Miralem Sulejmani (od 60. Oleguer), Mounir El Hamadoui.
Trener: Marcel Keizer
Auxerre: Olivier Sorin, Adama Coulibaly, Stephane Grichting, Cedric Hengbart, Valter Birsa, Kamel Chafni, Dariusz Dudka, Delvin Ndinga, Benoit Pedretti, Roy Contout (od 79. Maxime Bourgeois), Dennis Oliech.
Trener: Laurent Fournier
Amsterdamski Ajax je nocoj končno vknjižil prve tri točke proti verjetno edinemu nasprotniku v skupini, s katerim se v tem trenutku lahko najmanj enakovredno meri. Francoski Auxerre je namreč neizkušena ekipa, ko gre za nastope v Ligi prvakov, kar so Francozi nocoj tudi dokazali. Domačini so v vodstvo prešli zgodaj, že v sedmi minuti je zadel Demy De Zeeuw, ki je Ajaxu priboril idealen začetek, zgodnje vodstvo je Nizozemcem namreč precej olajšalo delo. Varovanci trenerja Martina Jola so nasprotnika zmedli z igro hitrih pogaj in naglega gibanja. Gostje so v 23. minuti sicer izenačili, a njihov zadetek zaradi prekrška nad domačim vratarjem Stekelenburgom ni bil priznan. Le nekaj minut pred koncem prvega polčasa, ko je bil z zaostankom 0:1 Auxerre še vedno v igri, so domači nasprotnika "ubili" z drugim zadetkom na tekmi. Dosegel ga je, svojega prvega v Ligi prvakov, urugvajski bombarder Luis Suarez.

Na začetku drugega polčasa, natančneje v 56. minuti, je Andre Ooijer dobil rdeči karton, gostje pa prosti strel na robu (malce z desne strani) kazenskega prostora. Izvedel ga je naš Valter Birsa, ki je tokrat priložnost dobil od prve minute, in izvedel ga je mojstrsko. Žoga je preletela živi zid in končala v levem kotu Ajaxovega gola. Sijajen zadetek slovenskega reprezentanta! Gostje so bili znova v igri. Krenili so po izenačujoči zadetek, vendar jim ga ni uspelo doseči. Nato se je sreča zarotila proti njim. V 85. in 90. minuti so ostali brez dveh igralcev in upi na prvo točko v letošnji sezoni Lige prvakov so splavali po vodi.