Uredništvo    21. november 2012
Liga prvakov, skupina D, 5. krog

Dortmund prvi v skupini smrti

Dortmund je z neusmiljeno zbranostjo in učinkovitostjo visoko s 4:1 ugnal Ajax in si pred zadnjim krogom že zagotovil prvo mesto v najtežji skupini Lige prvakov.
Tavares potrebuje "družbo"
17.8.2017 | Evropski pokali
Dembele niti milimeter bližje ...
17.8.2017 | Evropske lige
Z malo sreče in navijači bo šl...
Coutinho in Dembele sta blizu
Štadion: Amsterdam Arena, Gledalcev: 47500, Sodnik: Pedro Proenca (POR)
Ajax: Kenneth Vermeer, Toby Alderweireld, Ricardo van Rhijn, Niklas Moisander, Christian Poulsen (od 46. Lasse Schøne), Eyong Enoh (od 64. Danny Hoesen), Christian Eriksen, Siem de Jong, Daley Blind, Derk Boerrigter (od 73. Viktor Fischer), Jody Lukoki.
Trener: Marcel Keizer
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Mats Hummels, Marcel Schmelzer, Neven Subotić, Koray Gunter, Mario Götze (od 70. Jakub Blaszczykowski), Lukasz Piszczek, Marco Reus (od 79. Julian Schieber), Sven Bender (od 63. Ivan Perišić), Kevin Grosskreutz, Robert Lewandowski.
Trener: Peter Bosz
Borussii iz Dortmunda je že pred izločilnimi boji uspel velik met. Nemški prvaki so krog pred koncem zasedli prvo mesto v skupini z Ajaxom, Realom in Manchester Cityjem ter z izjemno zmago v Amsterdamu postavili piko na i sijajnim predstavam v skupini smrti.

Ajax je imel žogo večino igralnega časa v svoji posesti, a si je pred vrati Romana Weidenfellerja pripravil bore malo resnih priložnosti. Dortmund je na drugi strani igral podobno kot v Manchestru, le da tokrat Kenneth Vermeer ni uspel ponoviti "čudežev" Joeja Harta. Prvič je bil premagan v osmi minuti, ko je po podaji Maria Gotzeja zadel Marco Reus, dva zadetka pa gostje dosegli še tik pred koncem prvega dela igre. Najprej je po izjemnem strelu nezaustavljivega Gotzeja Borussia povedla z 2:0, v 41. minuti pa je novem strelu Gotzeja Vermeer žogo odbil do Roberta Lewandowskega, ki seveda takšna darila zna izkoristiti.

V drugem polčasu je ritem malce padel, kljub temu pa so gledalci, ki so navkljub visokemu zaostanku ves čas tekme glasno bodrili svoje ljubljence, videli še dva zadetka. Najprej je v 67. minuti po akciji Gotzeja Lewandowski zadel še drugič, štiri minute pred koncem pa je mladi Ajaxov up Danny Hoesen bolj po sreči premagal Weidenfellerja in dosegel častni zadetek. Ajax bo v zadnjem krogu gostoval v Madridu, pred zadnjo tekmo, v kateri se bo potegoval za uvrstitev v evropsko ligo, pa ima točko prednosti pred Manchester Cityjem, ki bo gostoval v Dortmundu. V kolikor City ne bo slavil v Nemčiji, bo pot v evropsko sezono v ligi Europa nadaljeval Ajax.