Uredništvo    7. februar 2016
Velika zmaga Ajaxa in neokusne scene na derbiju

Ajaxu zmaga na "klassiekerju"

Ajax je na tradicionalni nizozemski klasiki z 2:1 premagal Feyenoord, ki je tako doživel že šesti zaporedni poraz. Na lestvici še naprej vodi PSV iz Eindhovna.
13.9.2017 | Evropske lige

V nizozemski Eredivisie se je zadnji prvenstveni krog vrtel okoli tradicionalnega Klassiekerja med starima rivaloma Ajaxom in Feyenoordom. Navijači so na amsterdamski areni poskrbeli za nekaj neokusnih scen, ko so "obesili" lutko z imenom vratarja Kennetha Vermeerja, ki je pred dvema letoma opravil prepovedan prestop, ko je majico Ajaxa zamenjal za majico Feyenoorda. Na igrišču sta oba rivala bila trd boj, v katerem je Ajax vendarle uspel vse tri točke obdržati doma. Gostje so povedli v 13. minuti preko Jensa Toornstre, že kmalu zatem pa je izenačil nadarjeni Nemec Amine Younes. V drugem polčasu je za zmago poskrbel mladi zvezdnik Riechedly Bazoer, ki je dosegel izvrsten zadetek, ki si ga lahko ogledate tudi na zgornjem posnetku.

PSV iz Eindhovna je v gosteh z zadetkoma Santiaga Ariasa in novinca Marca van Ginkla z 2:0 premagal Utrecht in se slednjemu tako maščeval za presenetljiv poraz na medsebojni tekmi v nizozemskemu pokalu. PSV je tako ohranil vodstvo na lestvici s 53 točkami, Ajax pa ostaja tik za petami, saj še naprej zaostaja le za eno točko.

Ta konec tedna je nov nastop vpisal Martin Milec, ki je ob remiju njegove Rode proti ADO Den Haagu na igrišču vztrajal do 77. minute.