Uredništvo    28. julij 2013
Ajax porazil AZ

Ajaxu nizozemski superpokal

Nizozemski pokal oziroma Pokal Johana Cruyffa je po pravi drami romal v roke nogometašev Ajaxa, ki so s 3:2 premagali ligaške tekmece AZ iz Alkmaarja.
16.8.2017 | Mednarodni nogomet
Nogometaši AZ-ja so na današnjem superpokalu proti Ajaxu po dobri uri igre že razmišljali o zmagi. Kako tudi ne bi, ko pa so v 67. minuti vodili že z 2:0 in je vse kazalo na to, da bodo v zrak dvignili prvo lovoriko v novi sezoni. Zadela sta Gudmundsson v 51. in Johansson v 67. minuti. V 69. minuti, le dve minuti za drugim golom, pa je Gouwelleuw nesrečno dosegel avtogol in tekma se je znova odprla. V 75. minuti je zadel islandski up Sihthorsson, tako da je šla tekma v podaljške

Dve minuti pred koncem prvega podaljška pa zadetek. Dosegel ga je v zadnjih mesecih tako močno opevani Cristian Eriksen, ki si ga želijo mnogi klubi. Ajax, s klopi ga vodi Frank De Boer, še pred kratkim kandidat za klop Barcelone, je osvojil osmo superpokalno lovoriko v svoji zgodovini.