Uredništvo    30. oktober 2016
Ajax že na radarju Feyenoorda

Ajax zmanjšuje zaostanek

Feyenoord je z drugim zaporednim remijem stopil še dve točki prednosti pred Ajaxom, ki vodilni ekipi nizozemskega prvenstva vse bolj diha za ovratnik.
28.8.2017 | Evropske lige
Feyenoord je sezono v nizozemski Eredivisie odprl s serijo kar devetih zaporednih zmag, kljub temu pa se ni uspel konkretneje oddaljiti od Ajaxa, ki je uspel zadržati korak in bi ob ugodnem razpletu dogodkov lahko že kmalu prevzel vodstvo na lestvici. Feyenoord je po remiju proti Ajaxu, s katerim je končal serijo zmag, ta konec tedna pred svojimi navijači gostil Heerenveen in se moral zadovoljiti le s točko. Rotterdamčani so z zadetkoma Nicolaija Jorgensena in Ricka Karsdorpa po polčasu še vodili z 2:1, v nadaljevanju pa je za končnih 2:2 zadel reprezentant Kosova Arber Zeneli.

Ajax je že v soboto pred svojimi navijači gostil Excelsior in ga z zadetkom Hakima Ziyecha premagal z 1:0, zaostanek za Feyenoordom pa je tako zmanjšal na vsega tri točke. Tretje mesto zaseda PSV, ki je ta konec tedna v gosteh z dvema goloma Urugvajca Gastona Pereira z 2:0 premagal Vitesse in zaostanek za Feyenoordom znižal na pet točk.

V petek sta se na uvodni tekmi kroga udarila kluba slovenskih nogometašev v Eredivisie Dejana Trajkovskega in Martina Milca Twente oziroma Roda. Obračun se je končal brez zadetkov, Trajkovski je pri tem odigral celo tekmo, Milec pa je v igro vstopil pet minut pred koncem rednega dela.