Damjan Tratnik   23. februar 2014
Tim Matavž prvič v akciji po propadlem prestopu v Rusijo

Ajax ušel za šest točk

Remi na derbiju kroga med Twentejem in Feyenoord je razveselil pristaše Ajaxa, ki je po visoki zmagi proti AZ svojim zasledovalcem ušel za velikih šest točk.
29.8.2017 | Evropske lige
Ajax iz Amsterdama je na dobri poti k svojemu četrtemu zaporednemu naslovu nizozemskega prvaka, kar doslej v Eredivisie ni uspelo še nobenemu moštvu. Varovanci Franka De Boerja so se hitro pobrali po debaklu proti Salzburgu in pred svojimi navijači visoko s 4:0 odpravil AZ Alkmaar. Za zmago so poskrbeli Lerin Duarte, ki je zadel dvakrat, Siem de Jong in komaj 19-letni Ricardo Kishna, ki je zadel ob svojem debiju v članski ekipi.

Derbi kroga med Twentejem in Feyenoordom se je v Enschedeju končal z delitvijo točk (2:2), s čimer je Ajax prednost na vrhu lestvice povečal na velikih šest točk. Feyenoord je bil precej bližje zmagi, a mu je veselje v peti minuti sodnikovega podaljška pokvaril rezervist iz Curacaa Rhu-Endly Martina, ki je postavil končni izid tekme.

PSV je že v soboto z 2:0 v gosteh ugnal NEC, vnovič pa je za Eindhovenčane nastopil slovenski reprezentant Tim Matavž, ki je prejšnji teden neuspešno dogovarjal svoj prestop v vrste Rubina iz Kazana. Matavž je v igro vstopil v 72. minuti, drugi slovenski legionar na Nizozemskem Andraž Kirm pa ta konec tedna ni sodeloval ob porazu njegovega Groningena na gostovanju pri Utrechtu.