Damjan Tratnik   2. marec 2014
Ajax slavil na osovraženem igrišču

Ajax slavil na De Kuijpu

Ajax je na največjem derbiju nizozemskega nogometa v gosteh z 2:1 ugnal Feyenoord in naredil nov velik korak k četrtemu zaporednemu naslovu nizozemskega prvaka.
29.8.2017 | Evropske lige
Na Nizozemskem je bila ta konec tedna vsa pozornost usmerjene k obračunu starih rivalov Feyenoorda in Ajaxa, ki je navkljub krizi Feyenoorda v zadnjih desetletjih ohranil pečat največjega derbija nizozemskega nogometa. Gostitelji so povedli po natančno pol ure igre, ko je z 20. zadetkom v sezoni zadel Italijan Graziano Pelle, Ajax pa je izenačil tik pred koncem prvega polčasa, ko je domače tribune utišal Islandec Kolbeinn Sightorsson. Odločitev o zmagovalcu je padla v 72. minuti, ko je po predložku s kota zadel obetavni branilec Joel Veltman in Ajaxu ob remiju Twenteja priigral osem točk prednosti na vrhu lestvice.

PSV je že v soboto v gosteh s 3:2 ugnal Go Ahead Eagles, svoj delež pa je pri zmagi odigral tudi slovenski reprezentant Tim Matavž, ki je v igro vstopil dvajset minut pred koncem tekme. Andraž Kirm, ki je v zadnjem času izgubil mesto v začetni enajsterici Groningena, je ta konec tedna vstopil v igro v 58. minuti in sodeloval ob remiju njegovega moštva proti Cambuurju.