Uredništvo    20. april 2014
Finale nizozemskega pokala prekinjeno za več kot pol ure

Ajax ponižan v finalu pokala

Ajax je v finalu nizozemskega pokala, ki so ga zaznamovali hudi neredi na tribunah, doživel šokanten poraz proti Zwolleju (1:5), ki je osvojil prvo lovoriko v svoji zgodovini.
18.8.2017 | Evropske lige

Letošnji finale nizozemskega kraljevega pokala bo v kronologiji nizozemskega nogometa zagotovo igral vidno vlogo. V Rotterdamu je PEC Zwolle, klub, ki doslej še nikoli ni osvojil nobene velike lovorike, kar s 5:1 ugnal najboljšo nizozemsko moštvo zadnjih let Ajax, ki je to lovoriko osvojil že 18-krat.

Finale so zaznamovali hudi neredi na tribunah, ki so se začeli že nekaj trenutkov po začetku tekme, ko so Ajaxovi navijači s petardami, dimnimi bombami in baklami dobesedno zasuli zelenico in sprožili kar 30-minutno prekinitev. Po nadaljevanju tekme je Ajax v 7. minuti povedel z zadetkom Ricarda Van Rhijna, ki je poskrbel za nov val izstrelkov na igrišče, zaradi katerih je nadaljevanje tekme viselo v zraku. Razgrete razmere so se nato vendarle umirile, Zwolle pa je nato v preostanku polčasa zaigral kot v transu in z dvema zadetkoma komaj 19-letnega Novozelandca Ryana Thomasa in vezista Guyona Fernandeza povedal kar s 4:1. Končni izid tekme, ki si ga zagotovo ne bi upal napovedati prav nihče, je v drugem polčasu postavil branilec Bram Van Polen, ki je postavil piko na i nepozabnemu večeru Zwolleja.