Uredništvo    14. april 2013
PSV izgublja boj za naslov prvaka

Ajax osvojil Eindhoven

Tim Matavž ni uspel preprečiti poraza PSV-ja na velikem nizozemskem derbiju. Ajax ni samo slavil sladke zmage, pač pa naredil tudi velik korak k novemu naslovu prvaka.
15.7.2017 | Evropske lige
Na Nizozemskem so do konca sezone le še štirje krogi, naslov državnega prvaka pa se vse bolj nasmiha Ajaxu. Slednji je v nedeljo prestal tudi morda najtežji preizkus doslej, potem ko je gostoval pri velikem rivalu PSV-ju. Tekma je bila v Eindhovnu, gledalci so videli pet zadetkov, klub iz Amsterdama pa se je veselil zmage s 3:2. Ajax je sicer v prvenstvu nanizal že kar pet zaporednih zmag, posledično ima na prvem mestu pet točk prednosti pred Vitessejem, tretji PSV zaostaja še za eno več.

Nedeljski veliki derbi si je na štadionu Philips ogledalo 34.500 ljudi. Prvi polčas se je končal z 1:1, potem ko so gostje povedli z golom Kolbeinna Sigthorssona v 33. minuti, deset minut kasneje je izenačil Jermain Lens. V 52. minuti je Ajax, prvak iz prejšnjih dveh sezon, v vodstvo znova povedel Christian Eriksen, toda Lens je v 69. minuti vnovič poravnal izid. Odločitev o zmagovalcu je padla trinajst minut pred koncem, ko je Eriksen podal, Derk Boerrigter pa zadel. Tim Matavž je tekmo začel na klopi PSV-ja. V igro je prišel v 66. minuti namesto Georginia Wijnalduma, a mu ni uspelo prekiniti strelskega posta, ki se vleče že vse od januarja dalje.