Uredništvo    7. marec 2012
Massimiliano Allegri si je oddahnil po koncu tekme v Londonu

Trpeli, a vseeno dosegli cilj

Trener AC Milana Massimiliano Allegri se zaveda, da je bila predstava njegovih varovancev proti Arsenalu pod vsemi pričakovanji, kljub temu pa dodaja, da je dosežen cilj vse, kar šteje.
16.8.2017 | Evropski pokali
AC Milan je dosegel zastavljen cilj, čeprav je še kako res, da je trpel bolj, kot je kdorkoli pričakoval. Massimiliano Allegri je pred povratno tekmo z Arsenalom govoril, da bo lahko zgolj in samo na papirju, njegove zle slutnje pa so se uresničile. Topničarji so predvsem v prvem polčasu povsem zmleli njegovo ekipo, ki se je v nadaljevanju le pobrala do te mere, da je obračun pripeljala do konca in se na koncu kljub porazu z 0:3 veselila napredovanja s 4:3. In vsi, ki so tako ali drugače povezani z AC Milanom, so si močno oddahnili.

"Preprosto preveč smo trpeli v naši igri. Ne vem, kaj se nam je zgodilo... Zaradi številnih poškodb smo igrali s tremi napadalci, kar je posledično vodilo do težav. Trpeli smo v obrambi. Že po prvem kotu smo po naši napaki prejeli gol, kar je v psihološkem smislu močno otežilo naše delo. Dela smo se lotili na povsem napačen način - preveč smo bili statični na sredini igrišča, ni bilo prave povezave med branilci in vezisti. K sreči smo se ob polčasu zbrali in bili bolj uspešni pri podajah in v napadalnih potezah," je po tekmi na štadionu Emirates dejal trener Rossonerov.

Cilj je bil dosežen

V nadaljevanju sta imela oba kluba nekaj lepih priložnosti za zadetek in po svoje je bilo čudno, da se mreži nista več zatresli. Če bi gostje iz Italije premagali vratarja Topničarjev, bi bilo tekme bržčas konec, tako so morali nogometaši iz Lombardije trepetati do konca.

"Žal mi je zaradi poraza, toda naš cilj je bil napredovanje v četrtfinale in to nam je tudi uspelo. Upam, da se bo sedaj nazaj v pogon vrnilo nekaj nogometašev, ki smo jih pogrešali in ki nam bodo v nadaljevanju še kako prav prišli. Kaj se je dogajalo v garderobi? Fantje niso bili prestrašeni, saj imamo dovolj izkušenih nogometašev. Sem jim pa dejal, naj iz spomina izbrišejo misli iz prvega polčasa in gredo nazaj na igrišče, kot da bi bil rezultat 0:0. Kakorkoli že, v tem trenutku nisem preveč zaskrbljen. To je bila ključna tekma, če bi izpadli, pa bi bil to za nas neverjeten psihološki udarec. Ne zgodi se pač velikokrat, da nekdo zapravi prednost 4:0 s prve tekme. A smo naprej in to je vse, kar šteje v tem trenutku," je zaključil 44-letni nekdanji trener Grosseta, Sassuola in Cagliarija, ki Rossonere vodi od leta 2010 dalje.