Uredništvo    25. februar 2012
Italija, derbi 25. kroga

Remi po godu Stare dame

Veliki derbi Serie A ni končal serije Juventusa, ki je že 24. zapored v prvenstvu ostal neporažen. Junaka Juventusa dva: strelec izenačujočega zadetka Alessandro Matri in sodnik Paolo Tagliavento.
1 : 1
Milan: Christian Abbiati, Philippe Mexes, Ignazio Abate, Luca Antonini, Thiago Silva, Sulley Ali Muntari, Antonio Nocerino, Mark van Bommel, Urby Emanuelson (od 72. Massimo Ambrosini), Robinho, Alexandre Pato (od 46. Stephan El Shaarawy).
Trener: Vincenzo Montella
Juventus: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Stephan Lichtsteiner, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Marcelo Estigarribia (od 46. Simone Pepe), Andrea Pirlo, Arturo Vidal, Claudio Marchisio, Marco Borriello (od 54. Mirko Vučinić), Fabio Quagliarella (od 69. Alessandro Matri).
Trener: Massimiliano Allegri
Težko pričakovani derbi dveh glavnih pretendentov za scudetto bo Italijanom ponovno navrgel kar nekaj kosti za glodanje. Milan se je brez poškodovanega Kevina Boatenga in suspendiranega Zlatana Ibrahimovića hrabro in odločno lotil letos še neporaženega Juventusa, ki predvsem v prvem delu igre nikakor ni uspel razviti svoje igre. Gostitelji so po dobrem začetku povedli že v 15. minuti, ko je branilec Juventusa Leonardo Bonucci sprva žogo podal v noge Antoniu Nocerinu, nato pa je še nesrečno spremenil smer njegovemu strelu in bil glavni krivec za prvi zadetek na tekmi. Milan je nadaljeval z dobro igro in pletel mrežo okoli vrat Gigija Buffona, polne tribune San Sire pa so bile ponovno na nogah deset minut kasneje, ko je Buffon najprej odbil strel Mexesa, do žoge pa se je prikradel Sulley Muntari in jo, kot so pokazali počasni posnetki, z glavo zagotovo spravil čez golovo črto. Glavni sodnik srečanja Paolo Tagliavento je po navodilih stranskega sodnika povsem legitimen zadetek razveljavil in s tem, kot se je kasneje izkazalo, tudi močno vplival na končni razplet srečanja. Kaj kmalu bi njegova napaka poskrbela za še večje ogorčenje, saj je ob protestiranju domačih nogometašev Juventus krenil v hiter protinapad, močan strel Andree Pirla z roba kazenskega prostora pa je Christian Abbiati s skrajnimi močmi uspel izbiti v kot.

Christian Abbiati Milan

V drugem polčasu je Juventus z menjavami uspel vzpostaviti ravnotežje in si v 55. minuti priigral tudi najlepšo priložnost za izenačenje. Po predložku Giorgija Chiellinija se je v gneči najbolje znašel Fabio Quagliarella, njegov strel pa je Abbiati ponovno uspel ubraniti. Po nekaj minutah boljše igre Juventusa je Milan ponovno počasi prevzel pobudo in srečanje mirno peljal proti koncu, nakar je sedem minut pred koncem Juventus vendarle uspel uresničiti zadani cilj pred pričetkom tekme. Po akciji rezervistov Pepeja in Matrija je Stara dama izenačila, remi pa bo predvsem na račun sporne akcije ob zadetku Muntarija v Italiji zagotovo buril duhove. Stara dama je minuto pred koncem ostala z igralcem manj na igrišču, potem ko je Tagliavento zaradi nevarnega štarta izključil Čilenca Artura Vidala.

Milan še vedno vodi na lestvici s točko prednosti pred Juventusom, ki pa je odigral tekmo manj. O naslovu bi lahko v veliki meri odločali prihodnji tedni, v katerih Juventus čaka peklenski urnik – v času od 3. do 18. marca bo namreč odigral kar štiri prvenstvene tekme, pri čemer se bo trikrat moral podati v goste in sicer k Bologni, Genoi in Fiorentini.