Uredništvo    20. februar 2014
Clarence Seedorf je včeraj doživel grenak poraz

Ni še konec

Trener Milana Clarence Seedorf je bil zadovoljen s predstavo svojih varovancev proti madridskemu Atleticu, navkljub bolečemu porazu pa meni, da obračun še zdaleč ni odločen.
Že nekaj časa gledam svoj pogr...
Clarence Seedorf na klopi Milana še naprej čaka na "kapitalno" zmago, še nikoli doslej pa ni bil tako blizu kot včeraj, ko so njegovi varovanci v dolgih obdobjih igre zasenčili madridski Atletico in si ustvarili nemalo sijajnih priložnosti za zadetek. V prvem polčasu se je okvir vrat gostov zatresel kar dvakrat, na koncu pa je Milan plačal visok davek za zapravljene priložnosti, saj je Brazilec Diego Costa izkoristil tako rekoč edino pravo priložnost Atletica na tekmi in Špancem priigral veliko prednost pred povratno tekmo v Madridu. Clarence Seedorf navkljub grenkemu razpletu tekme ni kazal prevelikega obžalovanja. Nizozemec je navkljub neugodnemu izhodišču prepričan, da skupni zmagovalec še zdaleč ni odločen.

"Zadovoljen sem z igro svoje ekipe. Prvi polčas je bil zelo dober, vendar žal nismo zabili gola. Po dvajsetih minutah drugega polčasa so naše noge postale malo težje in na koncu smo žal izgubili proti odlični ekipi Atletica. Mislim, da smo odigrali dobro, vendar pa smo prejeli gol iz prekinitve, ki se ti lahko zgodi kadarkoli. Vendarle pa je to šele prva tekma in pred nami je še devetdeset minut v Španiji. Skušali se bomo pobrati po tem porazu in se bolje pripraviti na fizične padce, ki se nam dogajajo med tekmami. Kljub vsemu sem pri svojih igralcih videl velik napredek," je povedal Seedorf, ki meni, da je obračun še naprej povsem odprt.

"Do povratne tekme je še veliko časa in zato upam, da bomo vmes naredili nekaj pomembnih korakov v pravo smer. Po tej tekmi smo še bolj samozavestni, v prihodnjih tednih pa se lahko marsikaj spremeni. Nogomet ni košarka in zato v porazu z 0:1 ne sme biti prevelikega razočaranja. Veliko igralcev se še ne pozna dobro med seboj in zato med njimi še ni prave kemije. Prepričan sem, da bo sčasoma precej bolje ter da bomo v prihodnje priložnosti znali izkoriščati bolj učinkovito,"