Uredništvo    20. oktober 2017
Milan v rezultatski krizi

Montella: Milan potrebuje vzpodbudo

Le 17.000 gledalcev je sinoči znova žvižgalo Milanu, ki je na San Siru proti atenskemu AEK-u zmogel le remi brez golov. Ekipa potrebuje vzpodbudo in podporo, ne žvižgov, je prepričan trener Montella.
Že nekaj časa gledam svoj pogr...
Mesec dni trajajoča kriza AC Milana je s včerajšnjo tekmo evropske lige doživela novo nadaljevanje. Tretji krog skupinskega dela tekmovanja je v mesto mode prinesel AEK iz Aten, ki je z obrambno in zbrano igro onemogočil napadalni potencial rossonerov in iztržil remi 0:0. Velika točka Grkov pa niti najmanj ni navdušila domačih navijačev, ki so bili do svojih ljubljencev zelo kritični.

"Ustvarili smo si veliko priložnosti, vendar jih proti dobri ekipi nismo izkoristili," je po tekmi dejal trener Milana Vincenzo Montella. "Smo v zelo zapletenem trenutku, atmosfera pa bi bila ob morebitni zmagi povsem drugačna. Naša ekipa je igrala po načrtu, nasprotnik je bil zelo zaprt in bilo je iz minute v minuto težje. Mislim, da sta razočaranje in frustracija sicer bolj posledica porazov v državnem prvenstvu kot pa tokratne predstave," je razmišljal Montella, ki so mu po mnenju mnogih opazovalcev italijanskega nogometa šteti dnevi na klopi velikana iz Lombardije.

"Manjka nam ne le iskrica, ampak tudi vžigalica. Vidim, da se fantje trudijo in da želijo več. Želijo dokazati, da spadajo v ta klub in to ustvarja psihološko oviro. Moje delo je, da jo odpravim," je dodal nekdanji italijanski napadalec, čigar ekipa je v zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih zmagala le enkrat.

"Navijače pozivam k temu, da nam stojijo ob strani. V teh težkih trenutkih potrebujemo vzpodbudo bolj kot pa žvižge," je odkrito navijače k podpori pozval Montella.