Anže Zajič   19. maj 2012
Katero mesto ima največ naslovov evropskega prvaka?

Milano ostaja na prvem mestu

Vas zanima, katero mesto se lahko pohvali z največ lovorikami v LP oziroma njenem predhodniku? No, preberite novico, vam pa povemo, da Londom nima še nobene!
Costa: Ostala je le še formaln...
Pravzaprav neverjetno je, da London, mesto z več kot 7.000.000 prebivalci in kar 41 nogometnimi klubi, nima še niti enega naslova evropskega prvaka! Še več, prestolnica Velike Britanije je imela doslej v finalih Lige prvakov oziroma predhodnega pokala državnih zmagovalcev le dva svoja predstavnika. In oba sta končala klavrno. Poraz je doživel Arsenal, neuspešen je bil tudi Chelsea. Slednji torej v soboto zvečer ne igra zgolj zase, pač pa tudi za svoje mesto.

Statistika sicer razkriva, da se najbolj uspešno mesto v zgodovini tekmovanja evropskih klubskih prvakov nahaja v Italiji. Milano, mesto s slabim milijonom in pol prebivalci, ima že kar 10 lovorik! Večino teh je osvojil AC Milan (kar 7), tri je prispeval tudi njegov mestni tekmec Inter. Prestolnica Lombardije ima ob tem še šest dodatnih nastopov v finalu, ki pa so se končali s porazi. Drugo najuspešnejše mesto je Madrid (vseh 9 naslovov je priigral Real), tretje Liverpool (vseh pet je osvojil Liverpool). S štirimi sledijo München, ki lahko torej danes ujame Liverpool, Barcelona in Amsterdam. Tri ima Manchester, več kot enega, natančneje dva naslova, imajo tudi Lizbona (oba Benfica), Torino (oba Juventus), Nottingham in Porto.