Uredništvo    19. oktober 2011
Liga prvakov, 3. krog

Milan rutinirano čez BATE

AC Milan je rutinirano opravil svojo nalogo v tretjem krogu Lige prvakov. Aktualni italijanski državni prvak je BATE iz Borisova odpravil z 2:0.
15.9.2017 | Evropske lige
Štadion: San Siro, Gledalcev: 66040, Sodnik: Tom Harald Hagen (NOR)
Milan: Christian Abbiati, Alessandro Nesta (od 84. Philippe Mexes), Daniele Bonera, Ignazio Abate, Taye Taiwo, Mark van Bommel, Alberto Aquilani, Antonio Nocerino, Kevin-Prince Boateng (od 78. Urby Emanuelson), Zlatan Ibrahimović, Antonio Cassano (od 62. Robinho).
Trener: Vincenzo Montella
BATE Borisov: Aleksandr Gutor, Artem Radkov, Marko Simić, Aleksandr Jurevič, Maksim Bordačev, Dmitri Baga, Dmitri Liktarovič (od 66. Edgar Olehnovič), Aleksandr Volodjko, Renan Bressan (od 77. Aleksandr Pavlov), Artem Kontsevoj, Mateja Kežman (od 71. Maksim Skaviš).
Trener: Aleksandr Jermakovič
AC Milan nocoj večjih težav ni imel. Italijanski nogometni velikan, trenutno vodeči klub skupine H, je namreč relativno lahko odpravil beloruskega predstavnika BATE, ki se domov v Belorusijo vrača z dvema zadetkoma v svoji mreži.

Prvega je BATE-ju, potem ko je kot prvi zapretil Alberto Aquilani, v prvem polčasu prispeval švedski reprezentančni napadalec Zlatan Ibrahimović, ki se je med strelce vpisal po protinapadu v 33. minuti srečanja. Zanimivo, zadetek je padel potem, ko je Christian Abbiati ubranil poizkus Renana Bressana, ki se bo verjetno še dolgo tolkel po glavi, po njegovi zapravljeni priložnosti je namreč nemudoma sledil odgovor Italijanov, ki so dobili ravno to kar so potrebovali - zadetek. Zdaj so domači nogometaši lahko bili mirni.

V drugem polčasu je BATE, če je želel upati na kaj več kot časten poraz, potreboval drugačen pristop. Napadalno usmerjeni Mateja Kežman je tako Alessandru Nesti povzročil kar nekaj dela, odbita žoga je prišla do Bressana, ki pa nove priložnosti ni znal izkoristiti. Abbiati se je moral izkazati tudi v drugem polčasu. Kevin-Prince Boateng pa je z drugim zadetkom Milana nocoj vprašanje zmagovalca teme dokončno rešil. 24-letni ganski reprezentant je s svojo desnico sprožil močan strel, ki mu gosutjoči vratar ni bil kos in postavil končni izid srečanja 2:0.