Uredništvo    15. februar 2011
Liga prvakov, osmina finala, prva tekma

Milan na pragu izpada

Londonski Tottenham je s pametno in pogumno igro na San Siru povsem zasluženo ugnal Milan in si priigral odlično izhodišče pred povratno tekmo v Londonu. Mož odločitve po prodoru Aarona Lennona Peter Crouch.
7.11.2017 | Evropske lige
Štadion: San Siro, Gledalcev: 75652, Sodnik: Lannoy (FRA)
Milan: Christian Abbiati, Alessandro Nesta, Mario Yepes, Ignazio Abate, Luca Antonini, Thiago Silva, Mathieu Flamini, Clarence Seedorf (od 46. Alexandre Pato), Gennaro Gattuso, Robinho, Zlatan Ibrahimović.
Trener: Vincenzo Montella
Tottenham: Gomes, Michael Dawson, Vedran Ćorluka (od 59. Jonathan Woodgate), Benoit Assou-Ekotto, William Gallas, Steven Pienaar (od 76. Niko Kranjčar), Rafael Van der Vaart (od 62. Luka Modrić), Sandro, Aaron Lennon, Wilson Palacios, Peter Crouch.
Trener: Mauricio Pochettino
Milanski San Siro je bil prizorišče bolj zanimivega od prvih dveh obračunov osmine finala Lige prvakov, na katerem sta moči merila sedemkratni prvak Milan in novinec Tottenham. Oba stratega, Massimiliano Allegri na italijanski in Harry Redknapp na angleški strani, sta pred pričetkom malce presenetila z začetno postavitvijo, saj so srečanje na klopi začeli Alexandre Pato, Niko Kranjčar ter Luka Modrić, ki še ni povsem pripravljen po operaciji slepiča.

Slab prvi polčas
V prvih 45 minutah Milan nikakor ni upravičil vloge favorita, medtem ko je Tottenham tekmo začel pogumno in renomiranega nasprotnika večkrat ogrozil z nevarnimi predložki v kazenski prostor. Milan si v prvem delu igre z izjemo nekaj poskusov od daleč ni priigral prav nobene priložnosti za zadetek, Tottenham pa je pretil preko Van der Vaarta in iznajdljivega Lennona, a kljub temu domači branilci nikoli niso bilo postavljeni pred težji preizkus. Prvi polčas je zaznamovala tudi poškodba vratarja Milana Christiana Abbiatija, ki je zaradi udarca v glavo svoje mesto moral prepustiti Marcu Amelii.
Milan Tottenham Cordeiro Sandro Mathieu Flamini

Po premoru boljša igra
Domači strateg Massimiliano Allegri je po slabem polčasu v slačilnicah pustil veterana Seedorfa in v ogenj poslal mladega Pata, a menjava kasneje ni prinesla želenega učinka. V nadaljevanju se je igra vendarle razživela, že kmalu pa so sledile prve priložnosti. Prvo si je po strelu v slogu Raula pripravil Rafael Van der Vaart, ki s spektakularnim lobom skorajda premagal Marca Amelio, naslednji dve pa sta pripadli najstarejšemu igralcu na igrišču Mariu Yepesu, ki pa po dveh odličnih strelih z glavo ni uspel premagati odličnega Gomesa.

Brutalen prekršek Flaminija
Nogometaši Milana so po paradah Gomesa počasi pričeli izgubljati živce, posledica takšne igre pa je bil brutalen prekršek Francoza Mathieuja Flaminija, ki pa je za svoj štart z dvema nogama na Vedrana Ćorluko (slednji je srečanje končal na berglah) presenetljivo prejel le rumeni karton. Vse bolj opazno je vrelo tudi v Gennaru Gattusu, ki je odrival vse okoli sebe in z grobo igro skušal preplašiti gostujoče igralce, a mu takšen načrt le ni uspel.

Šolski protinapad za zmago
Igra Milana se je navkljub boljši predstavi v drugem polčasu počasi rušila, Tottenhamov udarec pa je sledil po izvrstno izpeljanem protinapadu v 80. minuti, ki ga je že na svoji polovici začel Luka Modrić, nadaljeval s izjemnim prodorom in izigravanjem Maria Yepesa Aaron Lennon ter z rutiniranim strelom v prazna vrata dokončal Peter Crouch.