Uredništvo    6. november 2012
Liga prvakov, 4. krog

Malaga s točko že med 16

Malaga je praktično že v osmini finala Lige prvakov. Po treh zaporednih zmagah je španski klub prišel še do velike točke na San Siru. Rossonerom je z zadetkom točko rešil Pato.
Bonucci želel zasedeno številk...
Štadion: San Siro, Gledalcev: 30891, Sodnik: Howard Webb (ANG)
1 : 1
Milan: Christian Abbiati, Daniele Bonera, Ignazio Abate (od 6. Mattia De Sciglio), Philippe Mexes, Urby Emanuelson (od 80. Robinho), Nigel de Jong, Kevin Constant, Riccardo Montolivo, Stephan El Shaarawy (od 62. Kevin-Prince Boateng), Alexandre Pato, Bojan Krkić.
Trener: Vincenzo Montella
Malaga: Willy Caballero, Jesus Gamez, Weligton, Sergio Sanchez, Martin Demichelis, Joaquin, Eliseu, Ignacio Camacho, Manuel Iturra (od 75. Jeremy Toulalan), Isco, Javier Saviola (od 68. Roque Santa Cruz).
Trener: Juande Ramos
Srečanje v Milanu so bolje začeli domači nogometaši, ki so na prvih treh tekmah le enkrat zmagali in so nocoj potrebovali točke. Bojan Krkić je imel v 19. minuti lepo priložnost za vodstvo domačih, toda gostujoči vratar Wilfredo Caballero je dobro posredoval. Sedem minut pozneje je Emanuelson odlično izvedel prosti strel, Caballero pa se je znova izkazal. V prvem polčasu je kar lep časa kazalo na to, da je AC Milan bližje vodstvu, vendar le do 40. minute, ko je padel zadetek. V Milanovo mrežo. Gostje so izvedli lepo akcijo. Isco, Malagin junak na prvih tekmah letos, je "vizionarsko" našel Portugalca Eliseua, ki je pobegnil Milanovi obrambi in z natančnim udarcem poslal žogo v spodnji desni kot Abbiatijevega gola.

Tudi v drugem polčasu je bil AC Milan tisti, ki je imel iniciativo. Malagin gol je še naprej ogrožal razpoloženi Emanuelson. Najprej v 50. minuti, nato pa še v 65. minuti. AC Milan je izenačil po dobri polovici igre v drugem polčasu. Tekla je 74. minuta, ko je Alexandre Pato po visoki podaji z leve strani skočil na drugi vratnici in z glavo zadel za 1:1. Odlični Caballero je končno klonil. AC Milan je bil do konca srečanja v priložnosti za preobrat in osvojitev pomembnih treh točk, toda sreča danes ni bila na italijanski strani. Kevina Princa Boatenga, ki bi lahko postal junak srečanja, je zaustavil Caballero.

AC Milan je z osvojeno točko svoj izkupiček povišal na pet točk in bo moral za preboj v osmino finala še krepko pljuniti v roke. Malaga je na prvem mestu varna, ima 10 točk in praktično že lahko razmišlja o osmini finala. Andrelecht ima po nocojšnjem remiju štiri točke, Zenit pa tri.
Dinho8O 7.11.2012, 10:28 Prijavi komentar
Faraona pa pustite čisto pri miru, star je 20 let, pa prelaufa največ in še zabija. Da ne omenjam njegovega odnosa do dela, pravi profesionalec. Potrebuje 1 ali 2 tekmi počitka, pa bo spet dober.
IKE 7.11.2012, 10:24 Prijavi komentar
@messiinesta....kvaliteta ekipe je zelo nizko razen par izjem, za kar je kriv deloma Management deloma trener. Skupina zgleda na prvi pogled "lahka" vendar temu še zdaleč ni tako. Ostale "male" ekipe proti Milanu igrajo 110%, in Milan glede na vse skupaj ima težave z premagovanjem le teh. Za primer si poglej samo Maribor. Lani je bil v skupini z "lažjimi" nasprotniki kot letos pa je osvojil samo eno točko, letos v veliko težji skupini ima že z 4, z malo sreče bi bil celo neporažen in jih imel 5 ). Zakaj je se navijači veselimo teh remijev? Ker bi potencialna uvrstitev v 1/16 Milanu prinesla veliko denarja ( lani je Milan kljub izpadu v 1/8 CL dobil 40M eur, in bil 4 po višini zaslužka iz CL, pred njim so bili le chelsi bayern in barcelona) . Zato je napredovanje CL pa magari tudi z remiji izjemno pomembno, ker v primeru letošnje neuvrstitve v na mesta za CL bo izpad denarja precejšen in ga potrebno rešiti.0 Kako? Z že znano zgodbo, prodajo najboljših igralcev( el sharay, pato, montolivo. boateng....), kakovostnih okrepitev pa ne bo, razen nekih levih ala constant, traore ...Kako pa se to potem odrazi na igrišču pa kaže letošnja sezona ... ....
retropil 7.11.2012, 10:09 Prijavi komentar
Dadojc pa Pekinezer, js ne vem ktero tekmo sta gledala, če po taki tekmi povzdiguješ Montoliva, Robinha, De Sciglia, Štefa in kritiziraš Urbyja? Pa zarad De Jonga gol? ne me strelat no... mogoče bi lahko direkt letel nanj in mu polomil vse kosti v telesu ja.. igralec je ušel Montolivu, podaja pa mimo nog Bonere in Constanta.. Stvar zaključena :) @messiniesta: Mexes je držal obrambo skup, včeraj prvič nisem pogrešal Thiaga Silve! Ekipa je delovala dobro, s tem da nekateri igralci bi bli lahko precej boljši, kar bi se poznalo potem tudi na rezultatu..
ales10 7.11.2012, 09:21 Prijavi komentar
Stadion pa skoraj poln :))
Messiniesta 7.11.2012, 01:45 Prijavi komentar
torej z Bojanom ste zadovoljni? me veseli ce bo koncn najdu pravo sredino
Pekinezer 7.11.2012, 01:04 Prijavi komentar
Štefa razumem sej igra vsako tekmo sam drži ekipo gor in si zasluži počitek, ni to zdravo za mulca. Montolivo je izboljšal defenzivni plat igre. De Jong je pač kostolomac, zarad njega so fafnal gol, mislim pa da se more sam uigrat mal bol pa bo. Pa ne vem ka tak matrate De Sciglia, fant je star 19 let, dejte mal z glavo razmišlat tak obupn spet ni bil, na začetku se je mal stresu pol si je pa že pogruntu Elisea. Bojč kapo dol upam da ostane v Milanu, Pato nej sam zdrav ostane, on je igralec za vlke tekme. Ni vse tak slabo ko govorite, mal ste se nalezl vsega skup kar se dogaja okol Milana
Dadojc 7.11.2012, 00:44 Prijavi komentar
Ko človek bere tale povzetek dobi občutek da je bil Urby daleč najboljši pri Milanu...lepo vas prosim pa on je vse potencialne kontre v drugem polčasu zajebal...več od njega je pokazal Robinho zadnjih 10 minut...pa nwm kako je lahko Montolivo za ene "obup" če človek drži tako obrambo kot napad skupaj...prbi polčas za moje pojme slab, so ble šanse ko bi lahko padel gol, ampak posest je bila 50-50 kar pove dovolj...drugi polčas pa tako kot se zagre...zdej bo v Belgiji treba zmagat in zagotovit osmino finala
Valencian 7.11.2012, 00:41 Prijavi komentar
Ok, morda bi bilo bolje če bi dal lahka skupina v narekovaje ampak veste kaj mislim. Nimate v skupini nekega velikega kluba in bi zatorej lahko bili na prvem mestu. Vi pa se teh remijev veselite, kot da ste osvojili LP :D