Uredništvo    28. september 2011
Liga prvakov, 2. krog, skupina H

Ibra izsilil, zadel in podal

Zlatan Ibrahimovič je po poškodbi že v vrhunski formi. Šved je zakuhal in realiziral enajstmetrovko ter dodal še asistenco ob zmagi Milana proti češki Viktorii.
Tavares poskrbel za zmago Mari...
Štadion: San Siro, Gledalcev: , Sodnik: Florian Meyer (NEM)
Milan: Christian Abbiati, Alessandro Nesta, Ignazio Abate (od 87. Mattia De Sciglio), Luca Antonini, Thiago Silva, Antonio Nocerino, Mark van Bommel, Urby Emanuelson, Clarence Seedorf (od 71. Alberto Aquilani), Zlatan Ibrahimović, Antonio Cassano.
Trener: Vincenzo Montella
Viktoria Plzen: Marek Cech, David Bystron, Marian Cisovsky, David Limbersky, František Rejtoral, Petr Jiraček, Pavel Horvath, Daniel Kolar (od 91. Vladimir Darida), Milan Petržela, Vaclav Pilar (od 76. Martin Filo), Marek Bakos (od 67. Michal Duris).
Trener: Pavel Vrba
Milan je na prvih dveh tekmah skupinskega dela Lige prvakov svoje cilje bržkone celo presegel. Z Nou Campa je odnesel zlata vredno točko, uspešen začetek pa je dopolnil s pričakovano zmago proti presenetljivemu kvalifikantu Viktorii iz Plzna, ki je na poti do lige prvakov med drugim izločil tudi danski Kobenhavn. Češki prvaki so hitro pokazali, da jim poguma ne manjka, saj je domači vratar Christian Abbiati že v tretji minuti z izredno reakcijo ubranil odličen strel Vaclava Pilarja z glavo. V nadaljevanju prvega dela je v enaki meri Antoniu Cassanu vrnil tudi Viktorijin vratar Marek Čech, v drugem polčasu pa je Milan vendarle prestavil v višjo prestavo.

Ročico je zasukal povratnik Zlatan Ibrahimović, ki od uvodne tekme Serie A z Laziom zaradi poškodbe ni igral. Šved je najprej v 53. minuti lepo "nategnil" branilca Viktorie Martina Cisnovskega, ki je z roko spremenil smer žoge v kazenskem prostoru, izsiljeno enajstmetrovko pa je Ibra sam tudi zanesljivo izvedel. Zvezdniški napadalec je ponovno zablestel 13 minut kasneje, ko je lepo podal v prazen prostoru Cassanu, ki je dobil bitko iz oči v oči s češkim vratarjem in postavil končni izid srečanja. V skupini H torej vse poteka po načrtih - Milan in Barcelona v svojem, BATE in Viktorija pa v drugem svetu.