Uredništvo    23. november 2011
Liga prvakov, skupina H, 5. krog

Barca strla žilavi Milan

Barcelona je na odlični tekmi na San Siru s 3:2 ugnala Milan in si že zagotovila prvo mesto v skupini H. Rossoneri so dvakrat še uspeli izenačiti, za kaj več pa jim je vendarle zmanjkalo moči in znanja.
Proti Mariboru delno zaprt sta...
Štadion: San Siro, Gledalcev: 78927, Sodnik: Wolfgang Stark (NEM)
Milan: Christian Abbiati, Alessandro Nesta (od 66. Daniele Bonera), Gianluca Zambrotta, Ignazio Abate, Thiago Silva, Alberto Aquilani, Clarence Seedorf, Kevin-Prince Boateng, Mark van Bommel (od 72. Antonio Nocerino), Robinho (od 46. Alexandre Pato), Zlatan Ibrahimović.
Trener: Vincenzo Montella
Barcelona: Victor Valdes, Eric Abidal, Carles Puyol, Sergio Busquets, Seydou Keita, Thiago Alcantara (od 91. Jonathan dos Santos), Xavi, Javier Mascherano, Cesc Fabregas (od 80. Pedro), David Villa (od 68. Alexis Sanchez), Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Pa smo končno v Ligi prvakov dočakali tekmo, o kateri se bo govorilo še nekaj dni. Milan in Barcelona sta na San Siru uprizorila odlično nogometno predstavo s petimi goli, številnimi akcijami in posamični vložki velemojstrov v obeh vrstah. Barcelona je v Milanu upravičila vlogo favorita in osvojila prvo mesto v skupini H, a navkljub porazu so domači navijači svoje ljubljence vseeno morali nagraditi z aplavzom.

Barcelona je pričakovano začela v značilnem slogu in hitro prevzela pobudo na igrišču, kmalu pa je tudi dosegla prvi zadetek. V 14. minuti je Messi na levi strani lepo zaposlil Erica Abidala, Francozov predložek pred vrata pa je Milanov veteran Mark Van Bommel poslal v svojo mrežo. Kmalu zatem se je priložnost ponudila tudi Milanu, a je Robinho po predložku Kevina Princa Boatenga meril slabo in žogo s treh metrov poslal na tribune. Milan je v naslednjem nevarnejšem napadu vendarle izenačil. V 20. minuti je izkoristil luknjo v obrambi Barcelone, zadetek pa je po podaji Clarenca Seedorfa zabil igralec, o katerem je bilo zaradi znane preteklosti s Katalonci pred tekmo največ govora – Zlatan Ibrahimović. Šved je hitro odtekel in s strelom po tleh premagal slabo postavljenega Valdesa, ki je svojemu nekdanjemu soigralcu pustil preveč prostora.

Gostje so po izenačenju še naprej igrali svojo igro ter se počasi in zanesljivo približevali zastavljenemu cilju. V 23. minuti je strel Messija oplazil prečko, drugi zadetek pa je padel šest minut kasneje, ko je sodnik Wolfgang Stark po prekršku Alberta Aquilanija nad Xavijem morda nekoliko prestrogo pokazal na belo točko. Messi je v drugem poskusu zadel, že minuto kasneje pa je imel David Villa na pladnju vodstvo s 3:1, a se raje odločil za strel kot za podajo neoviranemu Fabregasu.

V drugem polčasu so gledalci še naprej uživali v odlični igri. Za najlepšo potezo tekme je v 53. minuti poskrbel Boateng, ko je najprej velemojstrsko ustavil in ukrotil žogo, preigral Abidala in nato z natančnim strelom premagal še Valdesa. Drugo izenačenje je ohrabrilo domače nogometaše, a to ponavadi za zmago proti Barceloni ni dovolj. Evropski prvaki so zadnji udarec Milanu zadali v 63. minuti, ko je po asistenci ponovno odličnega Messija zadel še Xavi in Barceloni priigral prestižno zmago.